xerox
xerox

Δεν έλειψαν οι εκπλήξεις στις αναμετρήσεις τις Ε.Π.Σ. Καβάλας που πραγματοποιήθηκαν το Σαββατοκύριακο 24 και 25 Νοεμβρίου στο πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας καθώς και στους δύο εξ αναβολής αγώνες της Α’  κατηγορίας.

 

Σε ότι έχει να κάνει με τις δύο εξ αναβολής αναμετρήσεις για την Α’  κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας να τονίσουμε ότι και οι δύο ολοκληρώθηκαν ισόπαλες. Στα Λιμενάρια η τοπική Αναγέννηση με αντίπαλο τον Βύρωνα Καβάλας αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ (0-0) ενώ στο γήπεδο των Κρηνίδων μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι ο τοπικός Κεραυνός και ο Θεαγένης Θάσου έμειναν στο (2-2). Σε ότι έχει να κάνει με τον 1ο όμιλο της Β’  κατηγορίας να τονιστεί ότι είχαμε ανακατατάξεις στο ρετιρέ του βαθμολογικού πίνακα. Στην πρώτη θέση πέρασε ο ΠΟ Κεραμωτής που νίκησε εκτός έδρας τον Ποντιακό Ποντολιβάδου με (1-5) ενώ ο Απόλλων Χρυσοχωρίου στο γήπεδό του έμεινε στο (1-1) με αντίπαλο τον Πανιώνιο Ξεριά. Για την 8η αγωνιστική 2ου ομίλου της Β’ κατηγορίας ο Μακεδονικός Αμισιανών γνώρισε την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα από τον ΠΑΟΚ Καβάλας με σκορ (1-0) ενώ η Δόξα Αμυγδαλεώνα στο γήπεδό της νίκησε τον Άγιο Λουκά με (3-0). Τέλος στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής του 3ουομίλου της Β΄ κατηγορίας ο ΜΑ Ορφανίου στο Κοκκινόχωμα πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς της νίκης σε βάρος του Βυζαντίου με (0-1). Παράλληλα να σημειώσουμε ότι είχαμε και ένα παιχνίδι για το κύπελλο κατηγοριών της Α’ κατηγορίας στο οποίο ο Βρασίδας Νέας Περάμου νίκησε τον Ναζιανζό Νέας Καρβάλης με (1-0) και στο τελικό θα αντιμετωπίσει το νικητή του Βύρωνα μα τα Λιμενάρια, παιχνίδι το οποίο θα διεξαχθεί στις 12 Δεκεμβρίου.

 

Αναλυτικά αποτελέσματα που σημειώθηκαν στις αναμετρήσεις της Ε.Π.Σ. Καβάλας που έγιναν το Σαββατοκύριακο 24 και 25 Νοεμβρίου οι βαθμολογίες αλλά και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Εξ αναβολής-4η αγωνιστική

Κεραυνός Κρηνίδων-Θεαγένης Θάσου 2-2

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρωνας 0-0

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-9η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Δόξα Θεολόγου

Θεαγένης Θάσου-Άρης Πηγών

Κεραυνός Κρηνίδων-Ατρόμητος Χαλκερού

ΜΑ Φιλίππων-Ολυμπιακός Καβάλας

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Βύρωνας Καβάλας

ΑΕΚ Καβάλας-Φρίξος Πλατανοτόπου

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ορφέας Ελευθερούπολης

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-8η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης (12-5) 19

Άρης Πηγών (14-6) 18

Βύρωνας Καβάλας (14-5) 17

Δόξα Θεολόγου (12-4) 14

Αναγέννηση Λιμεναρίων (15-9) 14

Φρίξος Πλατανοτόπου (16-16) 11

Ατρόμητος Χαλκερού (8-9) 11

Βρασίδας Νέας Περάμου (11-11) 10

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (14-13) 10

ΑΕΚ Καβάλας (6-9) 8

ΜΑ Φιλίππων (4-15) 6

Θεαγένης Θάσου (12-17) 6

Κεραυνός Κρηνίδων (7-14) 5

Ολυμπιακός Καβάλας (6-18) 4

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η επόμενη-10η αγωνιστική

Θεαγένης-Βρασίδας Ν. Περάμου

Δόξα Θεολόγου-Κεραυνός Κρηνίδων

Άρης Πηγών-Μ.Α. Φιλίππων

Ατρόμητος Χαλκερού-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Ολυμπιακός Καβάλας -ΑΕΚ Καβάλας

Βύρωνας Καβάλας-Ορφέας  Ελευθερούπολης

Φρίξος Πλατανοτόπου  -Αναγέννηση Λιμεναρίων

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Τα αποτελέσματα-8η αγωνιστική

Α.Ο. Ποταμιάς-Μαίανδρος Γέροντα 2-1

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Κεραμωτή 1-5

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Πανιώνιος Ξεριά 1-1

Ποσειδώνας Καβάλας-Ατρόμητος Λεκάνης 2-2

Φάρος Μαριών-Μυρμιδόνες Καβάλας 3-0

Μακεδονικός Αγιάσματος-Αίας Παναγίας 2-0

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-8η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής (30-8) 21

Απόλλων Χρυσοχωρίου (25-6) 20

Ποσειδώνας Καβάλας (10-8) 16

Μαίανδρος Γέροντα (12-10) 14

Μακεδονικός Αγιάσματος (11-10) 13

Α.Ο. Ποταμιάς (9-9) 11

Πανιώνιος Ξεριάς (14-10) 10

Φάρος Μαριών (11-21) 8

Μυρμιδόνες Καβάλας (9-14) 7

Αίας Παναγίας (10-22) 5

Ποντιακός Ποντολιβάδου (5-16) 2

Ατρόμητος Λεκάνης (8-20) 3

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-9η αγωνιστική  

Μαίανδρος Γέροντα-Κεραμωτή

Πανιώνιος Ξεριά-Α.Ο. Ποταμιάς

Ατρόμητος Λεκάνης -Ποντιακός Ποντολιβάδου

Μυρμιδόνες Καβάλας-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Αίας Παναγίας-Ποσειδών Καβάλας

Μακεδονικός Αγιάσματος-Φάρος Μαριών

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Τα αποτελέσματα-8η αγωνιστική

Κεραυνός Καλλιράχης-Ηρακλής Καβάλας 0-2

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Άγιος Λουκάς 3-0

Ασπίδα Πολυστύλου-Καβάλα 2004 0-2

ΠΑΟΚ Καβάλας-Μακεδονικός Αμισιανών 1-0

Άρης Ζυγού-Άρης Πρίνου 4-1

Ρεπό: Ελπίδες Καβάλας

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-8η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών (19-6) 18

Δόξα Αμυγδαλεώνα (12-8) 16

ΠΑΟΚ Καβάλας (11-8) 14

Καβάλα 2004 (20-12) 12

Άρης Πρίνου (14-12) 11

Ασπίδα Πολυστύλου (12-11) 11

Άρης Ζυγού (12-11) 10

Ηρακλής Καβάλας (14-8) 7

Κεραυνός Καλλιράχης (13-15) 6

Άγιος Λουκάς (5-29) 3

Ελπίδες Καβάλας (5-17) 0

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-9η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Άγιος Λουκάς

Καβάλα 2004-Κεραυνός Καλλιράχης

Μακεδονικός Αμισιανών-Ασπίδα Πολυστύλου

Άρης Πρίνου-Ελπίδες Καβάλας

Άρης Ζυγού-ΠΑΟΚ Καβάλας

Ρεπό: Δόξα Αμυγδαλεώνα

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Τα αποτελέσματα-8η αγωνιστική 

Αστέρας Φωλιάς-ΑΕ Πιερέων 2004 2-0

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Μ.Α. Ορφανίου 0-1

Ένωση Παγγ. Δρυάδας-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 1-0

Κεραυνός Ελευθερών-Α.Σ. Παγγαίο 7-0

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Α.Ο.Ελαιοχωρίου 2-1

Ρεπό: Α.Ο. Κάρυανης

 

Β3  κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η βαθμολογία-8η αγωνιστική

Μ.Α. Ορφανίου (25-8) 22

Αστέρας Φωλιάς (19-15) 13

Ατρόμητος Ακροβουνίου (15-11) 13

Ένωση Παγγ. Δρυάδας (14-11) 13

Κεραυνός Ελευθερών (24-10) 13

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (9-12) 11

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα (14-13) 10

Α.Ο. Κάρυανης (15-14) 10

Α.Ο.Ελαιοχωρίου (11-15) 6

ΑΕ Πιερέων 2004 (9-13) 3

Α.Σ. Παγγαίο (0-31) -3

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ Κ.

Η ερχόμενη-9η αγωνιστική 

ΑΕ Πιερέων 2004-Μ.Α. Ορφανίου

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Αστέρας Φωλιάς

Α.Σ. Παγγαίο-Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας

Α.Ο.Ελαιοχωρίου-Α.Ο. Κάρυανης

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Κεραυνός Ελευθερών

Ρεπό:  Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris