xerox
xerox

Η αναβολή του αγώνα μεταξύ της Δόξας Θεολόγου και του Βύρωνα Καβάλας άφησε και άλλα «μέτωπα’ στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας  της Ε.Π.Σ Καβάλας μιας η δηλητηρίαση ποδοσφαιριστών της γηπεδούχου ομάδας ματαίωσε την διεξαγωγή του αγώνα η οποία ήταν προγραμματισμένη για να διεξαχθεί στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

 

Από εκεί και πέρα στα υπόλοιπα παιχνίδια που διεξήχθησαν δεν είχαμε κάποιες εκπλήξεις αφού τα φαβορί είτε εύκολα είτε δύσκολα επικράτησαν των αντιπάλων τους. Ο Ορφέας Ελευθερούπολης πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή του εμφάνιση ήταν εντυπωσιακός στην έδρα του ΜΑ Φιλίππων και έφτασε άνετα στην επικράτηση με σκορ (0-4). Από την πλευρά του και ο Βρασίδας στο γήπεδο της Νέας Περάμου  είχε εύκολο έργο αφού νίκησε τον Ατρόμητο Χαλκερού με (3-1) και παρέμεινε στην 2η θέση της βαθμολογίας. Στο γήπεδο της Νέας Καρβάλης ο Ναζιανζός επέστρεψε στις νίκες σε βάρος της ΑΕΚ Καβάλας ενώ στο γήπεδο των Κρηνίδων η Αναγέννηση Λιμεναρίων πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση πήρε το νικηφόρο αποτέλεσμα με σκορ (1-4). Ο Άρης Πηγών στο γήπεδό του εκμεταλλεύτηκε τον παράγοντα έδρα και πήρε τη νίκη σε βάρος του αδύναμου Ολυμπιακού Καβάλας με σκορ(4-0) και τέλος στη Θάσο μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι ο Θεαγένης αναδείχθηκε ισόπαλος με αντίπαλο τον Φρίξο Πλατανοτόπου με σκορ (3-3). Πλην της 7ης αγωνιστικής για την Α΄ κατηγορία έγιναν αγώνες για τον 1ο και 3ο όμιλο της Β΄ κατηγορίας εκεί όπου τα φαβορί επικράτησαν.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στους αγώνες που έγιναν το Σαββατοκύριακο 10 και 11 Νοεμβρίου σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Καβάλας

Τα αποτέλεσματα-7η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Ατρόμητος Χαλκερού 3-1

Άρης Πηγών-Ολυμπιακός Καβάλας 4-0

Δόξα Θεολόγου-Βύρωνας Καβάλας δ.δ.

Θεαγένης-Φρίξος Πλατανοτόπου 3-3

Κεραυνός Κρηνίδων-Αναγέννηση Λιμεναρίων 1-4

ΜΑ Φιλίππων Ορφέας Ελευθερούπολης 0-4

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-ΑΕΚ Καβάλας 2-0

 

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Καβάλας

Η βαθμολογία-7η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης (11-4) 18

Βρασίδα Νέας Περάμου (15-8) 16

Άρης Πηγών (13-6) 15

Δόξα Θεολόγου (9-2) 11

Ατρόμητος Χαλκερού (7-6) 11

Βύρων Καβάλας (11-4) 10

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (13-9) 10

Αναγέννηση Λιμεναρίων (11-8) 10

Φρίξος Πλατανοτόπου (13-16) 8

ΑΕΚ Καβάλας (5-8) 7

ΜΑ Φιλίππων (4-12) 6

Κεραυνός Κρηνίδων (4-9) 4

Θεαγένης Θάσου (6-15) 2

Ολυμπιακός Καβάλας (4-15) 1

*** Ο Βύρων έχει δύο αγώνες λιγότερους και από έναν έχουν Θεολόγος, Λιμενάρια, Κρηνίδες και Θεαγένης Θάσου.

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ Καβάλας

Η ερχόμενη-8η αγωνιστική

Άρης Πηγών-Βρασίδας Ν. Περάμου

Ατρόμητος Χαλκερού-Δόξα Θεολόγου

Ολυμπιακός Καβάλας -Θεαγένης

Βύρωνας Καβάλας-Κεραυνός Κρηνίδων

Φρίξος Πλατανοτόπου-Μ.Α. Φιλίππων

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Ορφέας  Ελευθερούπολης-ΑΕΚ Καβάλας

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-7η αγωνιστική
Μαίανδρος Γέροντα- Ποντολίβαδο 1-1
ΠΟ Κεραμωτής-Ποσειδώνας 2-0
Ατρόμητος Λεκάνης-Αγίασμα 3-2
ΑΟ Ποταμιάς-Χρυσοχώρι 1-2
Πανιώνιος Ξεριάς- Μαριές 5-0
Μυρμιδόνες-Αίας Παναγίας 2-2

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ Καβάλας

Η βαθμολογία-7η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου (24-5) 19

ΠΟ Κεραμωτής (25-7) 18

Ποσειδώνας Καβάλας (8-6) 15

Μαίανδρος Γέροντα (11-8) 14

Μακεδονικός Αγιάσματος (9-9) 10

Πανιώνιος Ξεριάς (13-9) 9

ΑΟ Ποταμιάς (7-8) 8

Μυρμιδόνες  Καβάλας (11-12) 7

ΑΟ Μαριών (8-21) 5

Αίας Παναγίας (10-20) 5

Ατρόμητος Λεκάνης (7-20) 5

Ποντιακός Ποντολιβάδου (4-11) 2

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-8η αγωνιστική
Ποταμιά – Γέροντας
Ποντολίβαδο – Κεραμωτή
Χρυσοχώρι – Ξεριάς
Ποσειδών – Λεκάνη
Μαριές – Μυρμιδόνες
Αγίασμα – Παναγία

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-6η αγωνιστική
Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΑΕ Πιερέων 1-0
Κάρυανη -Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 1-2
Ελευθερές-Αστέρας Φωληάς 2-3
Ακροβούνι-ΜΑ Ορφανίου 2-3
Ελαιοχώρι-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα 0-2
Ρεπό: Παγγαίο

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-6η αγωνιστική

Ορφάνι (21-5) 16

Ακροβούνι (13-10) 10

Κάρυανη (14-11) 10

Αγ. Ανδρέας (13-10) 10

Παλαιοχώρι (9-7) 9

Φωλιά (13-11) 9

Βυζάντιο (7-10) 8

Ελευθερές (8-6) 7

ΑΕ Πιερέων (8-9) 3

Ελαιοχώρι (6-13) 3

Παγγαίο (0-20) 0

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-7η αγωνιστική
ΑΕ Πιερέων-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Αστέρας Φωλιάς-Ένωση Παγ. Δρυάδος
ΜΑ Ορφανίου-ΑΟ Κάρυανης
Αγ. Ανδρέας-Κεραυνός Ελευθερών
Παγγαίο –ΑΟ Ελαιοχωρίου
Ρεπό: Ατρόμητος Ακροβουνίου

 

Καπέλο κατηγοριών

Β2 κατηγορία

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ηρακλής Καβάλας 0-1

 

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris