xerox
xerox

Οι αναβολές λόγω πένθους δύο πολύ σημαντικών αναμετρήσεων στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας στην Ε.Π.Σ. Καβάλας σημάδεψαν την 4η αγωνιστική αφού πρόκειται για δύο πολύ σημαντικά παιχνίδια.

 

Ειδικότερα αναβλήθηκαν οι αναμετρήσεις του Κεραυνού Κρηνίδων με τον Θεαγένη Θάσου και της Αναγέννηση Λιμεναρίων με τον Βύρωνα Καβάλας. Στα υπόλοιπα παιχνίδια να σημειωθεί ότι εύκολα ή δύσκολα τα φαβορί νίκησαν ενώ να τονιστεί ότι το προηγούμενο Σαββατοκύριακο είχαμε αναμέτρησης για την Β2 και Β3 κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας καθώς και παιχνίδια για το κύπελλο κατηγοριών της Β1 κατηγορίας της τοπικής Ένωσης.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα  που σημειώθηκαν το Σαββατοκύριακο 6 και 7 Οκτωβρίου στα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας και στο κύπελλο κατηγοριών της Β1, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-4η αγωνιστική

Πλατανότοπος-Βρασίδας Ν. Περάμου 4-4

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρωνας δ.δ.

Ορφέας Ελ.-Ολυμπιακός Καβάλας 2-1

ΑΕΚ Καβάλας-Ατρόμητος Χαλκερού 1-0

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-Άρης Πηγών 2-3

ΜΑ Φιλίππων-Δόξα Θεολόγου 0-0

Κεραυνός Κρηνίδων-Θεαγένης Θάσου δ.δ.

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-4η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης (5-1) 12

Δόξα Θεολόγου (18-0) 10

Βύρωνας Καβάλας (9-1) 9

Βρασίδας Νέας Περάμου (6-5) 7

Ατρόμητος Χαλκερού (3-2) 6

Άρης Πηγών (5-6) 6

Αναγέννηση Λιμεναρίων (5-5) 4

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (8-7) 4

Φρίξος Πλατανοτόπου (7-11) 4

ΑΕΚ Καβάλας (2-3) 3

Κεραυνός Κρηνίδων (1-3) 3

Θεαγένης Θάσου (2-7) 3

ΜΑ Φιλίππων (3-8) 2

Ολυμπιακός Καβάλας (2-7) 1

*** Λιμενάρια, Βύρωνας Καβάλας, Κρηνίδες και Θεαγένης έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-5η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Βύρωνας Καβάλας

Ολυμπιακός-Φρίξος Πλατανότοπου-

Ατρόμητος Χαλκερού-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Άρης Πηγών-Ορφέας Ελευθερούπολης

Δόξα Θεολόγου-ΑΕΚ Καβάλας

Θεαγένης Θάσου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Κεραυνός Κρηνίδων-ΜΑ Φιλίππων

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική
Μαίανδρος Γέροντα-Αγίασμα 3-0
Φάρος Μαριών-Αίας Παναγίας 5-1
Ποσειδώνας Καβάλας-Μυρμιδόνες 1-0
Χρυσοχώρι-Ατρόμητος Λεκάνης 4-0
Ποντολίβαδο-Πανιώνιος Ξεριάς 1-1
ΑΟ Ποταμιά;-ΠΟ Κεραμωτής δ.δ.

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου (9-2) 9

Μαίανδρος Γέροντα (7-2) 9

Ποσειδώνας Καβάλας (4-1) 9

Φάρος Μαριών (7-10) 4

ΠΟ Κεραμωτής (10-4) 3

Αίας Παναγίας (6-7) 3

ΑΟ Ποταμιάς (2-1) 3

Πανιώνιος Ξεριάς (2-3) 2

Ατρόμητος Λεκάνης (1-4) 1

Ποντιακός Ποντολιβάδου (1-5) 1

Μακεδονικός Αγιάσματος (1-6) 1

Μυρμιδόνες Καβάλας (2-5) 0

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική
Μαίανδρος Γέροντα-Αγίασμα
Φάρος Μαριών-Αίας Παναγίας
Ποσειδώνας Καβάλας-Μυρμιδόνες
Χρυσοχώρ-Ατρόμητος Λεκάνης
Ποντολίβαδο-Πανιώνιος Ξεριάς
ΑΟ Ποταμιά;-ΠΟ Κεραμωτής

 

Β2 κατηγορία-ΕΠΣΚ

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Άρης Ζυγού 0-0
ΠΑΟΚ Καβάλας-Άρης Πρίνου 0-0

Ελπίδες Καβάλας-Αμισιανά 0-2

Αμυγδαλεώνας-Καβάλα 2004 2-1

Καλλιράχη-Άγιος Λουκάς 5-1
Ρεπό: Ασπίδα Πολυστύλου

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών (8-2) 9

Δόξα Αμυγδαλεώνα (6-2) 7

Καβάλα 2004 (9-5) 6

Κεραυνός Καλλιράχης (6-4) 6

Ασπίδα Πολυστύλου (4-1) 4

ΠΑΟΚ Καβάλας (2-0) 4

Άρης Πρίνου (1-1) 2

Ηρακλής Καβάλας (2-3) 2

Άρης Ζυγού (3-7) 1

Ελπίδες Καβάλας (1-8) 0

Άγιος Λουκάς (1-10) 0

 

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική
ΠΑΟΚ Καβάλας-Ηρακλής Καβάλας

Άρης Ζυγού-Ελπίδες Καβάλας

Άρης Πρίνου-Ασπίδα Πολυστύλου

Αμισιανά- Δόξα Αμυγδαλεώνα

Άγιος Λουκάς-Καβάλα 2004

Ρεπό: Κεραυνός Καλλιράχης

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-3η αγωνιστική

ΑΕ Πιερέων-Ακροβούνι 0-1

Κεραυνός Ελευθερών-ΑΟ Ελαιοχωρίου 2-0

ΑΟ Κάρυανης-Παγγαίο 1-0
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Αγ. Ανδρέας 0-5

Αστέρας Φωλιάς-ΜΑ Ορφανίου 0-1
Ρεπό: Ένωση Παγ. Δρυάδας

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-3η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (11-3) 7

ΑΟ Κάρυανης (9-5) 7

ΜΑ Ορφανίου (5-3) 7

Ατρόμητος Ακροβουνίου (8-4) 6

ΑΕ Πιερέων (7-4) 3

ΑΟ Ελαιοχωρίου (3-4) 3

Αστέρας Φωλιάς (6-9) 3

Κεραυνός Ελευθερών (2-1) 3

Ένωση Παγ. Δρυάδας (3-3) 2

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (1-8) 1

Παγγαίο (0-11) 0

 

Β23 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-4η αγωνιστική
Κεραυνός Ελευθερών-ΑΕ Πιερέων
Ακροβούνι-ΑΟ Κάρυανης
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας
Παναγία-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
ΜΑ Ορφανίου-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα
Ρεπό: Αστέρας Φωλιά;

 

Κύπελλο Κατηγοριών

Β1 κατηγορία Ε.Π.Σ. Καβάλας

Ποσειδώνας-Μαίανδρος Γέροντα 3-1
Απόλλων Χρυσοχωρίου- Μυρμιδόνες 2-1
Κεραμωτή -Μακεδονικός Αγι’ασματος 3-0
Ατρόμητος Λεκάνης-Ξεριάς 0-1
Αίας Παναγίας-ΑΟ Ποταμιάς 1-3


Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris