xerox
xerox

 

«Φουρτούνες» είχαμε στην κορυφή της βαθμολογίας της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας στην 5η αγωνιστική αφού οι πρωτοπόροι γνώρισαν ήττες και αυτές συνοδεύτηκαν από ανώμαλη προσγείωση.

 

Πιο συγκεκριμένα ο Ορφέας Ελευθερούπολης γνώρισε βαριά ήττα στις Πηγές από τον τοπικό Άρη με σκορ (3-0) ενώ ο Βύρωνας Καβάλας έχασε στη Νέα Πέραμο από τον τοπικό Βρασίδα με σκορ (2-1). Βέβαια να σημειώσουμε ότι ούτε και η Δόξα Θεολόγου νίκησε στο γήπεδο του Ποτού αφού παραχώρησε την λευκή ισοπαλία στην ΑΕΚ Καβάλας  ενώ πολύ σημαντική νίκη πέτυχε ο Ατρόμητος Χαλκερού στο γήπεδο του σε βάρος της Αναγέννηση Λιμεναρίων με (1-0). Στα υπόλοιπα παιχνίδια, πολύ σπουδαία νίκη σημείωσε η Νέα Καρβάλη στον Θεαγένη με (1-3), ενώ σημαντικό διπλό πέτυχε και ο Πλατανότοπος επί του Ολυμπιακού Καβάλας με (1-3). Τέλος δεν ανέδειξε νικητή το γειτονικό ντέρμπι του Κεραυνού Κρηνίδων με τον ΜΑ Φιλίππων.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα  που σημειώθηκαν το Σαββατοκύριακο 20 και 21 Οκτωβρίου σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας, οι βαθμολογίες και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-5η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Βύρωνας Καβάλας 2-1

Ολυμπιακός-Φρίξος Πλατανότοπου 1-3

Ατρόμητος Χαλκερού-Αναγέννηση Λιμεναρίων 1-0

Άρης Πηγών-Ορφέας Ελευθερούπολης 3-0

Δόξα Θεολόγου-ΑΕΚ Καβάλας 0-0

Θεαγένης Θάσου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 1-3

Κεραυνός Κρηνίδων-ΜΑ Φιλίππων 0-0

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-5η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθερούπολης (5-4) 12

Δόξα Θεολόγου (18-0) 11

Βρασίδας Νέας Περάμου (8-6) 10

Βύρωνας Καβάλας (10-3) 9

Ατρόμητος Χαλκερού (4-2) 9

Άρης Πηγών (8-6) 9

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (11-8) 7

Φρίξος Πλατανοτόπου (10-12) 7

Αναγέννηση Λιμεναρίων (6-5) 4

ΑΕΚ Καβάλας (2-3) 4

Κεραυνός Κρηνίδων (1-3) 4

ΜΑ Φιλίππων (3-8) 3

Θεαγένης Θάσου (3-11) 3

Ολυμπιακός Καβάλας (3-10) 1

*** Λιμενάρια, Βύρωνας Καβάλας, Κρηνίδες και Θεαγένης έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

 

Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-6η αγωνιστική

Ολυμπιακός-Βρασίδας Ν. Περάμου

Βύρωνας-Ατρόμητος Χαλκερού

Φρίξος Πλατανοτόπου-Άρης Πηγών

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Δόξα Θεολόγου

Ορφέας Ελευθ/λης-Θεαγένης Θάσου

ΑΕΚ Καβάλας-Κεραυνός Κρηνίδων

Ναζιανζός Νέας Καρβάλης-ΜΑ Φιλίππων

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-5η αγωνιστική
Μαίανδρος Γέροντας-Ποσειδώνας 1-2
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Μαριές 5-1
Ποντολίβαδο-Μακεδονικός Αγιάσματος 1-2

ΑΟ Ποταμιάς-Αίας Παναγίας  2-0
ΠΟ Κεραμωτής-Μυρμιδόνες 4-1
Πανιώνιος Ξεριάς-Ατρόμητο; Λεκάνης 3-1

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-5η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου (21-3) 15

ΠΟ Κεραμωτής (21-7) 12

Ποσειδώνας Καβάλας (7-4) 12

Μαίανδρος Γέροντα (9-6) 12

Μακεδονικός Αγιάσματος (7-5) 10

ΑΟ Ποταμιάς (6-6) 7

Πανιώνιος Ξεριάς (6-7) 5

Φάρος Μαριών (8-16) 4

Μυρμιδόνες Καβάλας (4-9) 3

Αίας Παναγίας (6-16) 3

Ατρόμητος Λεκάνης (3-13) 2

Ποντιακός Ποντολιβάδου (3-9) 1

 

Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-6η αγωνιστική
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Γέροντας
Ποσειδώνας Καβάλας-Ποντολίβαδο
Φάρος Μαριών-ΑΟ Ποταμιάς
Μακεδονικός Αγιάσματος-Κεραμωτή
Αίας Παναγίας-Πανιώνιος Ξεριάς
Μυρμιδόνες-Ατρόμητος Λεκάνης

 

Β2 κατηγορία-ΕΠΣΚ

Τα αποτελέσματα-5η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Ελπίδες 3-2
Πολύστυλο-ΠΑΟΚ Καβάλας 3-2
Αμυγδαλεώνας-Άρης Ζυγού 1-0
Κεραυνός Καλλιράχης-Άρης Πρίνου 2-5
Άγιος Λουκάς-Αμισιανά 1-6
Ρεπό Καβάλα 2004

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-5η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών (15-3) 15

Δόξα Αμυγδαλεώνα (7-3) 10

Καβάλα 2004 (15-5) 9

Άρης Πρίνου (8-3) 8

Ασπίδα Πολυστύλου (7-5) 7

Κεραυνός Καλλιράχης (8-9) 6

ΠΑΟΚ Καβάλας (5-4) 5

Ηρακλής Καβάλας (6-6) 0

Ελπίδες Καβάλας (3-13) 0

Άγιος Λουκάς (3-22) 0

 

 

Β2 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-6η αγωνιστική
Πολύστυλο-Ηρακλής Καβάλας
Ελπίδες-Δόξα Αμυγδαλεώνα
ΠΑΟΚ Καβάλας-Καλλιράχη
Άρης Ζυγού-Άγιος Λουκάς
Άρης Πρίνου-Καβάλα 2004
Ρεπό: Μακεδονικός Αμισιανών

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-5η αγωνιστική

ΑΕ Πιερέων-ΑΟ  Κάρυανης 1-2
Ένωση Παγ. Δρυάδας-Ελευθερές 2-2
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Ακροβούνι 1-1
Αστέρας Φωλιάς-ΑΟ Ελαιοσωρίου 4-1
ΜΑ Ορφανίου-ΑΣ Παγγαίο 6-0
Ρεπό: ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

 

Β3 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-5η αγωνιστική

ΜΑ Ορφανίου (18-3) 13

Ατρόμητος Ακροβουνίου (11-7) 10

ΑΟ Κάρυανης (13-9) 10

Κεραυνός Ελευθερών (6-3) 7

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (11-10) 7

Αστέρας Φωλιάς (10-9) 6

Ένωση Παγ. Δρυάδας (6-7) 6

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (5-9) 4

ΑΕ Πιερέων (8-8) 3

ΑΟ Ελαιοχωρίου (6-11) 3

Παγγαίο (0-20) 0

 

Β23 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-6η αγωνιστική
Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΑΕ Πιερέων
ΑΟ Κάρυανης-Κοκκινόχωμα
Κεραυνός Ελευθερών-Φωλιά
Ακροβούνι-ΜΑ Ορφανίου
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Άγιος Ανδρέας
Ρεπό: Παγγαίο

υ

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris