xerox
xerox

Χωρίς ιδιαίτερες εκπλήξεις τα φαβορί επικράτησαν στους αγώνες που έγιναν για την 1η αγωνιστική του κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας και έβαλαν τις βάσεις για την πρόκριση τους στην επόμενη φάση.

 

Στα σημαντικότερα παιχνίδια ο Νέστος Χρυσούπολης δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα και νίκησε στον Απόλλων Χρυσοχωρίου με (0-6) ενώ στο ντέρμπι της αγωνιστικής ο Βύρωνας Καβάλας μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι νίκησε την ΑΕΚ Καβάλας που έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία με (3-2).  Από κει και πέρα ο Αετός  Ορφανού με (3-7) πέρασε από την έδρα του Μακεδονικού Αμισιανών ενώ η αναμέτρηση του Α.Ο.Κ. μέσα στον Αμυγδαλεώνα αναβλήθηκε. Ο Φρίξος Πλατανοτόπου εκτός έδρας νίκησε με (1-3) στον ΜΑ Ορφανίου ενώ η Αναγέννηση Λιμεναρίων εντός έδρας νίκησε τον Θεαγένη Θάσου με (3-0). Ο Ορφέας Ελευθερούπολης με πολυφωνία στην επίθεση διέλυσε το Παγγαίο στο γήπεδο του με (0-6) ενώ νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Φρίξου Πλατανοτόπου στον ΜΑ Ορφανίου με (1-3). Τέλος η Δόξα Θεολόγου συνέτριψε (0-5) τον Αίαντα Παναγίας στο γήπεδο του και ο Κεραυνός Πέρνης νίκησε στη Νέα Καρβάλη τον Ναζιανζό με σκορ (0-2).

 

Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής του κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Καβάλας, και το πανόραμα του φετινού θεσμού έχει ως εξής:

 

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

AO Ποταμιάς-Φάρος Μαριών 2-0

Αίας Παναγίας-Δόξα Θεολόγου 0-5

2η αγωνιστική

Φάρος Μαριών-Αίας Παναγίας

Δόξα Θεολόγου-Ποταμιά

3η αγωνιστική

Αίας Παναγίας-Ποταμιά

Φάρος Μαριών-Δόξα Θεολόγου

 

2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Άρης Πρίνου-Κεραυνός Καλλιράχης 1-2

Αναγέννηση Λιμεναρίων- Θεαγένης 3-0

2η αγωνιστική

Κεραυνός Καλλιράχης- Αναγέννηση Λιμεναρίων

Θεαγένης-Άρης Πρίνου

3η αγωνιστική

Αναγέννησης Λιμεναρίων-Άρης Πρίνου

Κεραυνός Καλλιράχης- Θεαγένης

 

3ος όμιλος

1η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριά-Ατρόμητος Λεκάνης 3-2

Χρυσοχώρι- Νέστος Χρυσούπολης 0-5

2η αγωνιστική

Ατρόμητος Λεκάνης-Χρυσοχώρι

Νέστος-Πανιώνιος Ξεριά

3η αγωνιστική

Χρυσοχώρι-Πανιώνιος Ξεριά

Ατρόμητος Λεκάνης-Νέστος

 

4ος όμιλος

1η αγωνιστική

Μυρμιδόνες- Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β 1-2

Ναζιανζός- Κεραυνός Πέρνης 0-2

2η αγωνιστική

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β’ -Ναζιανζός

Κεραυνός Πέρνης-Μυρμιδόνες

3η αγωνιστική

Ναζιανζός-Μυρμιδόνες

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β’- Κεραυνός Πέρνης

 

5ος όμιλος

1η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-Ποντιακός Ποντολιβάδου 6-1

Άγιος Λουκάς- Ατρόμητος Χαλκερού 0-5

2η αγωνιστική

Ποντολίβαδο-Άγιος Λουκάς

Ατρόμητος Χαλκερού-ΠΑΟΚ

3η αγωνιστική

Άγιος Λουκάς- ΠΑΟΚ

Ποντλίβαδο-Ατρόμητος Χαλκερού

 

6ος όμιλος

1η αγωνιστική

Αγίασμα-Μαίανδρος Γέροντα 1-4

Κεραμωτή- Άρης Πηγών 0-2

2η αγωνιστική

Μαίανδρος Γέροντα-Κεραμωτή

Άρης Πηγών-Αγίασμα

3η αγωνιστική

Κεραμωτή-Αγίασμα

Μαίανδροα Γέροντα-Άρης Πηγών

 

7ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ολυμπιακός Καβάλας-Ποσειδώνας 2-2

Βύρωνας-ΑΕΚ Καβάλας 3-2

2η αγωνιστική

Ποσειδώνας-Βύρωνας Καβάλας

ΑΕΚ Καβάλας- Ολυμπιακός Καβάλας

3η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας-Ολυμπιακός Καβάλας

Ποσειδώνας-ΑΕΚ Καβάλας

 

 8ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ελαιοχώρι- Ατρόμητος Ακροβουνίου 0-3

Μακεδονικός Αμισιανών-Αετός Ορφανού 3-7

2η αγωνιστική

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αμισιανά

Αετός Ορφανού-Ελαιοχώρι

3η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών-Ελαιοχώρι

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αετός Ορφανού

 

9ος όμιλος

1η αγωνιστική

Άρης Ζυγού-Ασπίδα Πιολυστύλου 1-0

Μ.Α.Φιλιππων-Κεραυνός Κρηνίδων 1-1

2η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-Μ.Α.Φιλίππων

Κεραυνός Κρηνίδων-Άρης Ζυγού

3η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων-Άρης Ζυγού

Ασπίδα Πολυστύλου-Κεραυνός Κρηνίδων

 

10ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Ελπίδες 2-0

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Α.Ο.Κ. Αναβλ.

2η αγωνιστική

Ελπίδες- Δόξα Αμυγδαλεώνα

Α.Ο.Κ.-Ηρακλής Καβάλας

3η αγωνιστική

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ηρακλής Καβάλας

Ελπίδες Καβάλας- Α.Ο.Κ.

 

11ος όμιλος

1η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών-Αστέρας Φωλιάς 1-0

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Βρασίδας 0-5

2η αγωνιστική

Αστέρας Φωλιάς-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Βρασίδας-Κεραυνός Ελευθερών

3η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Κεραυνός Ελευθερών

Αστέρας Φωλιάς-Βρασίδας Ν. Περάμου

 

12ος όμιλος

1η αγωνιστική

Α.Ο. Κάρυανης-ΑΕ Πιερέων 2004 3-1

Μ.Α. Ορφανίου-Φρίξος Πλατανοτόπου 1-3

2η αγωνιστική

ΑΕ Πιερέων 2004-Μ.Α. Ορφανίου

ΦρίξοςΠλατανοτόπου-Α.Ο. Κάρυανης

3η αγωνιστική

Μ.Α. Ορφανίου-Α.Ο.Κάρυανης

ΑΕΠιερέων 2004-Φρίξος Πλατανοτόπου

 

13ος όμιλος

1η αγωνιστική

Βυζάντιο-Ένωση Πάγγ.Δρυάδας 1-3

ΑΣ Παγγαίο-Ορφέας 0-6

2η αγωνιστική

Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΑΣ Παγγαίο

Ορφέας Ελευθ.-Βυζάντιο

3η αγωνιστική

ΑΣ Παγγαίο-Βυζάντιο

Ένωση Παγ.Δρυάδας-Ορφέας

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris