xerox
xerox

Στα γραφεία της Ε.Π.Σ. Καβάλας πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Πέμπτης  9 Αυγούστου η κλήρωση των αγώνων Κυπέλλου της τοπικής ένωσης για την ποδοσφαιρική περίοδο 2018 – 2019 και το σίγουρο είναι ότι η φετινή διοργάνωση αναμένεται με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον.

 

Οι ομάδες χωρίστηκαν σε συνολικά 13 ομίλους των τεσσάρων  ομάδων, ο κάθε ένας και οι αγώνες της Α’ φάσης της φετινής διοργάνωσης έχουν προγραμματιστεί για να διεξαχθούν  σε ένα γύρο με βαθμολογία.

Στη  Β’ φάση θα προκριθούν  οι δύο πρώτες ομάδες του πίνακα βαθμολογίας από κάθε όμιλο. Εκείνο το οποίο θα πρέπει να σημειώσουμε είναι το ότι οι 4  ομάδες της  Γ’ Εθνικής Κατηγορίας θα δώσουν όλους τους αγώνες τους της Α’ φάσης εκτός έδρας.

Ειδικότερα να αναφέρουμε ότι ο Α.Ο.Κ. θα αγωνιστεί στον 10ο όμιλο με τις ομάδες  του Ηρακλή Καβάλας, τις Ελπίδες Καβάλας και τη Δόξα Αμυγδαλεώνα ενώ ο Αετός Ορφανού που θα αγωνιστεί στο 8ο όμιλο θα έχει αντιπάλους, τον ΑΟ Ελαιοχωρίου τον Ατρόμητο Ακροβουνίου και τον  Μακεδονικό Αμισιανών. Από την άλλη πλευρά ο Νέστος Χρυσούπολης κληρώθηκε στον 3ο όμιλο με τις ομάδες, Πανιώνιος Ξεριά, Ατρόμητο Λεκάνης και Απόλλωνα Χρυσοχωρίου και τέλος ο Κεραυνός Πέρνης που κληρώθηκε στο 4ο όμιλο, με αντιπάλους την Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β’, το Ναζιανζό Νέας Καρβάλης και τους Μυρμιδόνες.

 

Αναλυτικά η κληρωτίδα ανά όμιλο έβγαλε τα παρακάτω ζευγάρια:

 

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ποταμιά-Φάρος Μαριών

Αίας Παναγίας-Δόξα Θεολόγου

2η αγωνιστική

Φάρος Μαριών-Αίας Παναγίας

Δόξα Θεολόγου-Ποταμιά

3η αγωνιστική

Αίας Παναγίας-Ποταμιά

Φάρος Μαριών-Δόξα Θεολόγου

 

2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Άρης Πρίνου-Κεραυνός Καλλιράχης

Αναγέννηση Λιμεναρίων- Θεαγένης

2η αγωνιστική

Κεραυνός Καλλιράχης- Αναγέννηση Λιμεναρίων

Θεαγένης-Άρης Πρίνου

3η αγωνιστική

Αναγέννησης Λιμεναρίων-Αρης Πρίνου

Κεραυνός Καλλιράχης- Θεαγένης

 

3ος όμιλος

1η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριά-Ατρόμητος Λεκάνης

Χρυσοχώρι- Νέστος

2η αγωνιστική

Ατρόμητος Λεκάνης-Χρυσοχώρι

Νέστος-Πανιώνιος Ξεριά

3η αγωνιστική

Χρυσοχώρι-Πανιώνιος Ξεριά

Ατρόμητος Λεκάνης-Νέστος

 

4ος όμιλος

1η αγωνιστική

Μυρμιδόνες- Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β

Ναζιανζός- Κεραυνός Πέρνης

2η αγωνιστική

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β’ -Ναζιανζός

Κεραυνός Πέρνης-Μυρμιδόνες

3η αγωνιστική

Ναζιανζός-Μυρμιδόνες

Καβάλα 2004/ΑΕΚ Β’- Κεραυνός Πέρνης

 

5ος όμιλος

1η αγωνιστική

ΠΑΟΚ-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Άγιος Λουκάς- Ατρόμητος Χαλκερού

2η αγωνιστική

Ποντολίβαδο-Άγιος Λουκάς

Ατρόμητος Χαλκερού-ΠΑΟΚ

3η αγωνιστική

Άγιος Λουκάς- ΠΑΟΚ

Ποντλίβαδο-Ατρόμητος Χαλκερού

 

6ος όμιλος

1η αγωνιστική

Αγίασμα-Μαίανδρος Γέροντα

Κεραμωτή- Άρης Πηγών

2η αγωνιστική

Μαίανδρος Γέροντα-Κεραμωτή

Άρης Πηγών-Αγίασμα

3η αγωνιστική

Κεραμωτή-Αγίασμα

Μαίανδροα Γέροντα-Άρης Πηγών

 

7ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ολυμπιακός Καβάλας-Ποσειδώνας

Βύρωνας-ΑΕΚ Καβάλας

2η αγωνιστική

Ποσειδώνας-Βύρωνας Καβάλας

ΑΕΚ Καβάλας- Ολυμπιακός Καβάλας

3η αγωνιστική

Βύρωνας Καβάλας-Ολυμπιακός Καβάλας

Ποσειδώνας-ΑΕΚ Καβάλας

 

 8ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ελαιοχώρι- Ατρόμητος Ακροβουνίου

Μακεδονικός Αμισιανών-Αετός Ορφανού

2η αγωνιστική

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αμισιανά

Αετός Ορφανού-Ελαιοχώρι

3η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών-Ελαιοχώρι

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αετός Ορφανού

 

9ος όμιλος

1η αγωνιστική

Άρης Ζυγού-Ασπίδα Πιολυστύλου

Μ.Α.Φιλιππων-Κεραυνός Κρηνίδων

2η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-Μ.Α.Φιλίππων

Κεραυνός Κρηνίδων-Άρης Ζυγού

3η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων-Άρης Ζυγού

Ασπίδα Πολυστύλου-Κεραυνός Κρηνίδων

 

10ος όμιλος

1η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Ελπίδες

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Α.Ο.Κ.

2η αγωνιστική

Ελπίδες- Δόξα Αμυγδαλεώνα

Α.Ο.Κ.-Ηρακλής Καβάλας

3η αγωνιστική

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ηρακλής Καβάλας

Ελπίδες Καβάλας- Α.Ο.Κ.

 

11ος όμιλος

1η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών-Αστέρας Φωλιάς

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Βρασίδας

2η αγωνιστική

Αστέρας Φωλιάς-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Βρασίδας-Κεραυνός Ελευθερών

3η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Κεραυνός Ελευθερών

Αστέρας Φωλιάς-Βρασίδας

 

12ος όμιλος

1η αγωνιστική

Α.Ο. Κάρυανης-ΑΕ Πιερέων 2004

Μ.Α. Ορφανίου-Φρίξος Πλατανοτόπου

2η αγωνιστική

ΑΕ Πιερέων 2004-Μ.Α. Ορφανίου

ΦρίξοςΠλατανοτόπου-Α.Ο. Κάρυανης

3η αγωνιστική

Μ.Α. Ορφανίου-Α.Ο.Κάρυανης

ΑΕΠιερέων 2004-Φρίξος Πλατανοτόπου

 

13ος όμιλος

1η αγωνιστική

Βυζάντιο-Ένωση Πάγγ.Δρυάδας

ΑΣ Παγγαίο-Ορφέας

2η αγωνιστική

Ένωση Παγγ. Δρυάδας-ΑΣ Παγγαίο

Ορφέας Ελευθ.-Βυζάντιο

3η αγωνιστική

ΑΣ Παγγαίο-Βυζάντιο

Ένωση Παγγ.Δρυάδας-Ορφέας

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris