Εντυπωσίασαν τους πάντες και τα πάντα και με την συγκομιδή των δεκατεσσάρων (14) μεταλλίων επέστρεψαν στη βάση τους οι νεαροί αθλητές και οι αθλήτριες του ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Καβάλας που κατετάγη στην 3η θέση, στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης και τους αγώνες που έδωσαν στο πλαίσιο του 1ου kids FESTIVAL που διοργάνωσε με επιτυχία η ΕΤΑΒΕ.

Αξιοσημείωτο είναι το ότι ο ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Καβάλας στην Γενική κατάταξη κατέλαβε την 3η θέση μεταξύ των 59 συνολικά συλλόγων που έλαβαν μέρος στους αγώνες και εκπροσωπήθηκαν από συνολικά 380 αθλητές και αθλήτριες.

Η διοργάνωση ήταν άψογη από κάθε πλευρά και οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες του καβαλιώτικου συλλόγου κατάφεραν, να ξεδιπλώσουν το ταλέντο τους και δίνοντας τον καλύτερο τους εαυτό, να κατακτήσουν τόσα πολλά μετάλλια και να αφήσουν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον, ανάμεσα στους 380 αθλητές που έλαβαν μέρος στους αγώνες.
    Τα μετάλλια που κατέκτησαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Καβάλας, είναι οι εξής:

Λάϊος Βασίλης

Από την πλευρά του, το Διοικητικό Συμβούλιο του ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Καβάλας και ο Δάσκαλος Χάρης Παλτόγλου, συγχαίρουν τους δεκαεπτά (17) αθλητές του συλλόγου που έλαβαν μέρος στο 1ο kids FESTIVAL για το ήθος που επέδειξαν, την αγωνιστικότητα τους καθόλη τη διάρκεια των αγώνων και τις επιτυχίες τους.

79 Responses to “Δεκατέσσερα (14) μετάλλια και 3η θέση για τον ΑΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Καβάλας στο 1ο kids Festival”