xerox
xerox

Έπεσε το Σαββατοκύριακο (5-6/5) η αυλαία του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας στην Ε.Π.Σ. Καβάλας με τις ομάδες του Άρη Πηγών και του Θεαγένη από τον 1ο όμιλο και του Κεραυνού Κρηνίδων και του ΜΑ Φιλίππων από τον 2ο να πανηγυρίζουν την άνοδο τους στην Α’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας.

 

Πιο συγκεκριμένα έγιναν αγώνες για την 26η αγωνιστική των δύο (2) ομίλων της Β’ κατηγορίας τόσο στον 1ο όσο και στον 2 όμιλο το πρόγραμμα των οποίων περιελάβανε πολλές και σημαντικές αναμετρήσεις με πολύ μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον. Από κει και πέρα να τονίσουμε ότι έγιναν και αναμετρήσεις για την 6η αγωνιστική των αγώνων διάκρισης για το πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων που έγιναν το Σαββατοκύριακο (5-6/5) σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ Καβάλας οι βαθμολογίες αλλά και οι επόμενες αγωνιστικές σε εκείνα που δεν έχουν ολοκληρωθεί, έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Τα αοτελέσματα-26η αγωνιστική

ΜΑ Αντιφιλίππων-Βρασίδας Ν. Περάμου 1-2

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Εθνικός Ν. Καρυάς 1-2

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ατρόμητος Χαλκερού 0-2

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Ηρακλής Καβάλας 3-0 α.α.

ΑΕΚ Καβάλας-Φρίξος Πλατανοτόπου 1-1

Κεραυνός Πέρνης-Δόξα Θεολόγου 4-2

Βύρων Καβάλας-Ορφέας Ελευθ/λης 2-4

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-26η αγωνιστική

1. Κεραυνός Πέρνης 68 (67-14)
2. ΑΕΚ Καβάλας 62 (60-20)
3. Βύρων Καβάλας 53 (54-26)
4. Βρασίδας Ν. Περάμου 45 (54-30)
5. Ορφέας Ελευθερούπολης 42 (41-23)

6. Αναγέννηση Λιμεναρίων 38 (43-35)

7. ΜΑ Αντιφιλίππων 37 (42-35)

8. Φρίξος Πλατανοτόπου 36 (39-28)
9. Δόξα Θεολόγου 35 (42-36)
10. Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 35 (45-44)

11. Ατρόμητος Χαλκερού 32 (32-40)
12. Εθνικός Ν. Καρυάς 27 (42-52)
13. Απόλλων Χρυσοχωρίου 6 (18-108)

4. Ηρακλής Καβάλας Αποχώρησε

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-26η αγωνιστική

Μαίανδρος Γέροντα-ΑΟ Ποταμιάς δ.δ.

Άρης Πηγών-Ολυμπιακός Καβάλας 0-0

Άρης Πρίνου-Ποσειδώνας Καβάλας δ.δ

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Θεαγένης Θάσου 1-2

Αίας Παναγίας-Ατρόμητος Λεκάνης δ.δ

ΠΑΟΚ Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης 0-2

Μυρμιδόνες Καβάλας-Πανιώνιος Ξεριάς 1-1

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Εξ αναβολής-25η αγωνιστική

Ποσειδώνας Καβάλας-Αίας Παναγίας 4-2

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-25η αγωνιστική

1. Άρης Πηγών 62 (52-19)
2. Θεαγένης Θάσου 57 (61-31)

3. Ολυμπιακός Καβάλας 51 (49-17)
4. Ποσειδώνας Καβάλας 39 (40-31)

5. Άρης Πρίνου 38 (41-41)

6. Κεραυνός Καλλιράχης 35 (46-50)

7. ΑΟ Ποταμιάς 33 (33-33)

8. Πανιώνιος Ξεριά 32 (38-42)

9. Μυρμιδόνες Καβάλας 30 (46-53)

10. ΠΑΟΚ Καβάλας 28 (42-41)

11. Ατρόμητος Λεκάνης 27 (22-35)

12. Ποντιακός Ποντολίβαδου 25 (37-58)
13. Μαίανδρος Γέροντα 22 (29-53)
14. Αίας Παναγίας 17 (23-63)

***-3 βαθμοί τιμωρία για τον Αία Παναγίας.

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-26η αγωνιστική

ΜΑ Ορφανίου-Ασπίδα Πολυστύλου 3-1

ΜΑ Φιλίππων-Αστέρας Φωλιάς 2-2

Κεραυνός Ελευθερών-Κεραυνός Κρηνίδων 1-2

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Μακεδονικός Αμισιανών 3-1

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Ένωση Παγ. Δρυάδας 1-1

ΑΟ Ελαιοχωρίου-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 6-8

Άρης Ζυγού-ΑΟ Κάρυανης 0-1

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-25η αγωνιστική

1. Κεραυνός Κρηνίδων 69 (62-19)
2. ΜΑ Φιλίππων 62 (71-22)
3. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 51 (46-24)
4. Κεραυνός Ελευθερών 49 (61-40)

5. Αστέρας Φωλιάς 45 (49-35)

6. Δόξα Αμυγδαλεώνα 43 (47-32)

7. Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 42 (450-36)

8. Άρης Ζυγού 33 (35-32)

9. Ν. ΜΑ Ορφανίου 28 (36-51)

10. Μακεδονικός Αμισιανών 26 (27-43)

11. ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 25 (40-55)

12. ΑΟ Κάρυανης 21 (22-52)
13. Ασπίδα Πολυστύλου 12 (32-83)

14. ΑΟ Ελαιοχωρίου 5 (32-85)

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες διάκρισης-6η αγωνιστική

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ακαδημία Ελπίδες 3-1

Οι Λύκοι-Άρης Ακροποτάμου 5-3

ΑΣ Παγγαίο-Φάρος Μαριών 0-2

Ρεπό: Άγιος Λουκάς

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία

1. Κεραμωτή 71 (12-6)
2. Καβάλα 2004 59 (12-8)
3. ΑΕ Πιερέων 2004 48 (11-9)

4. Ν. Ηρακλής Μυρτόφυτου 45 (3-15)
……………………………………
5. Άγιος Λουκάς 51 (12-4)
6. Ατρόμητος Ακροβουνίου 44 (16-8)
7. Φάρος Μαριών 41 (9-6)
8. Άρης Ακροποτάμου 31 (9-9)
9. ΑΣ Παγγαίο 22 (2-10)

Οι Λύκοι 14 (12-23)
11. Ελπίδες Καβάλας 14 (7-9)

12. Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

*** ΠΟ Κεραμωτής, Καβάλας 2004, Ηρακλής Μυρτοφύτου και ΑΕ Πιερέων θα διεκδικήσουν την άνοδο τους στη Β’ κατηγορία μέσω ομίλου σε αγώνες κατάταξης.

*** Οι Ελπίδες Καβάλας ξεκίνησαν χρονιά με – 4 βαθμούς, οι Λύκοι με – 6, το Ακροβούνι με – 4 και η ΑΕ Πιερέων με -2, λόγω τιμωριών από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες διάκρισης-7η αγωνιστική

Άρης Ακροποτάμου-Ατρόμητος Ακροβουνίου

Φάρος Μαριών-Άγιος Λουκάς

ΑΣ Παγγαίο-Οι Λύκοι

Ρεπό: Ακαδημία Ελπίδες


Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris