xerox
xerox

Μπορεί η Ένωση Καλαθοσφαίρισης Καβάλας να δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα κόντρα στην πολύ καλή ομάδα της Γέφυρας ωστόσο σταδιακά ανέβασε την απόδοση της στην επανάληψη και κέρδισε τελικά άνετα και δίκαια με 81-64.

 

Στην αναμέτρηση που έγινε στο κλειστό της Καλαμίτσας στο πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της Καβάλας δεν είχε τον ρυθμό που έπρεπε, έκανε αρκετά λάθη και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να τα εκμεταλλευτούν οι φιλοξενούμενοι. Ωστόσο στην εξέλιξη του αγώνα τα πράγματα άλλαξαν αφού οι παίκτες της Ένωσης βελτίωσαν τις αδυναμίες τους και περιόρισαν σε μεγάλο βαθμό τα λάθη τους. Βέβαια εκείνο το οποίο πρέπει να τονίσουμε είναι το ότι ο Καπινιάρης ήταν αυτός που κρατούσε την Ένωση κοντά στο σκορ  όταν ήταν πίσω ενώ στην επανάληψη και ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο μέτρησε και η πολύ καλή άμυνα της Ένωσης η οποία επικράτησε τελικά άνετα και στο τέλος χειροκροτήθηκε σε μεγάλο βαθμό από τους καβαλιώτες φιλάθλους οι οποίοι έδωσαν δυναμικό παρών στις κερκίδες.

 

Τα δεκάλεπτα: 18-20, 40- 38, 60 -51, 81-64.

 

Ένωση: Ετινόσα 12(1), Παντόπουλος , Μιχάλογλου 12(2), Καπινιάρης 18, Τάγαρης 5,  Μπανάσας, Αθανασιάδης 9(1), Κουμλέλης 13, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Χονδρόπουλος 2, Παππάς 8.

 

Γέφυρα: Νικολαϊδης 1,  Καζαμίας, Μπρούσαλης 2,  Κολοκοτρώνης 5 (1),  Γαρέζος 12(1), Παπαδόπουλος, Σιώπης 15(2), Σαραντίδης, Ταουσάνης 9, Σιώμος 12, Μπίσκας 5(1), Ευσταθιάδης.

 

Β’ Εθνική-2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-24η αγωνιστική

Ερμής Λαγκαδά – Χαρίλαος Τρικούπης 50-77
ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών – ΓΑΣ Χαλκηδόνας 71-58
ΓΣ Φαρσάλων – ΣΑ Στρατωνίου  82-76
ΕΚ Καβάλας – ΚΣ Γέφυρας 81-64
ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΑΣ Ευρώπη 87 Πευκ. 79-68
ΑΟ Αγρινίου – ΓΣ Ελίμειας 79-69
Ασπίς Ξάνθης – ΓΣ Τιτάνες Παλαμά 87-66

 

Β’ Εθνική-2ος όμιλος

Η βαθμολοία-24η αγωνιστική

1.Χαρίλαος Τρικούπης 41 (18-5)
2.Καβάλα* 40 (18-4)
3.Ίκαροι Σερρών 40 (17-6)
4.Πευκοχώρι* 38 (16-6)
5.Στρατώνι 36 (13-10)
6.Ανατόλια* 36 (14-8)
7.Ερμής Λαγκαδά 35 (12-11)
8.Φάρσαλα 34 (11-12)
9.Αγρίνιο* 34 (12-10)
10.Μαχητές Πειραματικό* 32 (10-12)
11.Γέφυρα* 30 (8-14)
12.Ασπίδα Ξάνθης* 29 (7-15)
13.Χαλκηδόνα 29 (6-17)
14.Ελιμεία* 27 (5-17)
15.Τιτάνες Παλαμά* 23 (1-21)

 

Β’ Εθνική-2ος όμιλος

Η ερχόμενη-25η αγωνιστική

Χαρίλαος Τρικούπης – Ικαροι Σερρών
Χαλκηδόνα – Φάρσαλα
Γέφυρα – Στρατώνι
Πευκοχώρι – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Ελίμεια – Ανατόλια
Τιτάνες Παλαμά – Αγρίνιο
Καβάλα – Ασπίδα Ξάνθης
Ρεπό ο Ερμής Λαγκαδά

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris