xerox
xerox

Διακοπές τέλος για τις ομάδες της Ε.Π.Σ. Καβάλας οι οποίες επέστρεψαν σε ποδοσφαιρική δράση μετά τη διακοπή των πρωταθλημάτων λόγω του Πάσχα.

 

Ειδικότερα να τονίσουμε ότι το Σαββατοκύριακο (14-15/4) που διανύσαμε έγιναν αναμετρήσεις για την 24η αγωνιστική της Α. κατηγορίας, ματς για την 23η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας και του 2ου ομίλου και αγώνες για την 4η αγωνιστική των αγώνων κατάταξης του πρωταθλήματος της Γ’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας αναμετρήσεις για την 3η αγωνιστική των αγώνων διάκρισης για το ίδιο πρωτάθλημα.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που είχαμε στους αγώνες που έγιναν το προηγούμενο Σαββατοκύριακο (14-15/4) σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ Καβάλας οι βαθμολογίες αλλά και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-24η αγωνιστική

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βρασίδας Ν. Περάμου 2-1

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Απόλλων Χρυσοχωρίου 5-0

ΑΕΚ Καβάλας-ΜΑ Αντιφιλίππων 3-1

Ορφέας Ελευθ/λης-Ατρόμητος Χαλκερού 1-2

Φρίξος Πλατανοτόπου-Δόξα Θεολόγου 4-0

Βύρων Καβάλας-Ηρακλής Καβάλας 3-0 α.α.

Κεραυνός Πέρνης-Εθνικός Ν. Καρυάς 3-2

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-24η αγωνιστική

1. Κεραυνός Πέρνης 62 (60-12)
2. ΑΕΚ Καβάλας 60 (57-17)
3. Βύρων Καβάλας 50 (49-20)
4. Βρασίδας Ν. Περάμου 39 (49-29)
5. Ορφέας Ελευθερούπολης 38 (36-20)

6. Αναγέννηση Λιμεναρίων 38 (40-28)
7. Δόξα Θεολόγου 35 (38-29)
8. ΜΑ Αντιφιλίππων 34 (36-30)

9. Φρίξος Πλατανοτόπου 34 (37-26)
10. Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 29 (39-42)

11. Ατρόμητος Χαλκερού 28 (27-38)
12. Εθνικός Ν. Καρυάς 24 (38-48)
13. Απόλλων Χρυσοχωρίου 6 (17-103)

4. Ηρακλής Καβάλας Αποχώρησε

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-25η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Απόλλων Χρυσοχωρίου

ΜΑ Αντιφιλίππων-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Εθνικός Ν. Καρυάς-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Ατρόμητος Χαλκερού-ΑΕΚ Καβάλας

Ηρακλής Καβάλας-Κεραυνός Πέρνης

Φρίξος Πλατανοτόπου-Ορφέας Ελευθ/λης

Δόξα Θεολόγου-Βύρων Καβάλας

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-23η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς-Ποντιακός Ποντολιβάδου 1-1

Άρης Πρίνου-Αίας Παναγίας 0-0

Άρης Πηγών-ΠΑΟΚ Καβάλας 3-1

Μαίανδρος Γέροντα-Πανιώνιος Ξεριάς 2-1

Ολυμπιακός Καβάλας-Μυρμιδόνες Καβάλας 2-3

Ποσειδώνας Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης 1-2

Θεαγένης Θάσου-Ατρόμητος Λεκάνης 4-0

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-23η αγωνιστική

1. Άρης Πηγών 58 (49-19)
2. Θεαγένης Θάσου 45 (46-22)

3. Ολυμπιακός Καβάλας 43 (45-17)
4. Ποσειδώνας Καβάλας 36 (38-30)

5. Άρης Πρίνου 35 (37-36)

6. ΑΟ Ποταμιάς 32 (30-25)

7.Κεραυνός Καλλιράχης 32 (42-49)

8. Μυρμιδόνες Καβάλας 32 (44-46)

9. Πανιώνιος Ξεριά 31 (33-34)

10. ΠΑΟΚ Καβάλας 28 (41-33)

11. Ποντιακός Ποντολίβαδου 25 (35-50)

12. Ατρόμητος Λεκάνης 21 (17-29)
13. Μαίανδρος Γέροντα 18 (25-53)
14. Αίας Παναγίας 16 (20-58)

***-3 βαθμοί τιμωρία για τον Αία Παναγίας.

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η επόμενη-24η αγωνιστική

Άρης Πρίνου-ΑΟ Ποταμιάς

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Άρης Πηγών

Αίας Παναγίας-Μαίανδρος Γέροντα

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ολυμπιακός Καβάλας

Πανιώνιος Ξεριάς-Ποσειδώνας Καβάλας

Μυρμιδόνες Καβάλας-Θεαγένης Θάσου

Ατρόμητος Λεκάνης-Κεραυνός Καλλιράχης

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-23η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-Δόξα Αμυγδαλεώνα 2-6

Κεραυνός Ελευθερών-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-1

ΜΑ Φιλίππων-ΑΟ Ελαιοχωρίου 7-2

ΜΑ Ορφανίου-ΑΟ Κάρυανης 1-1

Αστέρας Φωλιάς-Άρης Ζυγού 3-2

Κεραυνός Κρηνίδων-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 3-2

Μακεδονικός Αμισιανών-Ένωση Παγ. Δρυάδα 3-1

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-23η αγωνιστική

1. Κεραυνός Κρηνίδων 64 (55-16)
2.ΜΑ Φιλίππων 55 (67-20)
3. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 46 (40-22)
4. Κεραυνός Ελευθερών 43 (51-36)

5. Δόξα Αμυγδαλεώνα 40 (44-28)

6. Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 35 (43-45)
7. Αστέρας Φωλιάς 37 (42-31)

8. Ν. ΜΑ Ορφανίου 28 (34-43)
9. Άρης Ζυγού 26 (22-36)
10. ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 21 (32-43)
11. ΑΟ Κάρυανης 21 (19-39)
12. Μακεδονικός Αμισιανών 19 (18-37)
13. Ασπίδα Πολυστύλου 12 (29-73)

14. ΑΟ Ελαιοχωρίου 5 (23-69)

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η επόμενη-24η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών-Ασπίδα Πολυστύλου

Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΜΑ Φιλίππων

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-ΜΑ Ορφανίου

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Αστέρας Φωλιάς

Άρης Ζυγού-Μακεδονικός Αμισιανών

ΑΟ Κάρυανης-Κεραυνός Κρηνίδων

Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες κατάταξης-4η αγωνιστική

ΑΕ Πιερέων-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 3-0

Καβάλα 2004-ΠΟ Κεραμωτής-2004- 1-3

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες διάκρισης-3η αγωνιστική

Ακαδημία Ελπίδες-ΑΣ Παγγαίο 1-0

Οι Λύκοι-Φάρος Μαριών 1-2

Άγιος Λουκάς-Άρης Ακροποτάμου 2-1

Ρεπό: Ατρόμητος Ακροβουνίου

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία

1. Κεραμωτή 65 (7-4)
2. Καβάλα 2004 53 (7-7)
3. ΑΕ Πιερέων 2004 48 (9-4)

4. Ν. Ηρακλής Μυρτόφυτου 45 (2-10)
……………………………………
5. Άγιος Λουκάς 50 (12-3)
6. Ατρόμητος Ακροβουνίου 37 (5-2)
7. Φάρος Μαριών 37 (4-2)
8. Άρης Ακροποτάμου 28 (4-3)
9. ΑΣ Παγγαίο 19 (1-8)

Οι Λύκοι 10 (3-11)
11. Ελπίδες Καβάλας 9 (3-3)

12. Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

*** ΠΟ Κεραμωτής, Καβάλας 2004, Ηρακλής Μυρτοφύτου και ΑΕ Πιερέων θα διεκδικήσουν την άνοδο τους στη Β’ κατηγορία μέσω ομίλου σε αγώνες κατάταξης.

*** Οι Ελπίδες Καβάλας ξεκίνησαν χρονιά με – 4 βαθμούς, οι Λύκοι με – 6, το Ακροβούνι με – 4 και η ΑΕ Πιερέων με -2, λόγω τιμωριών από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες κατάταξης-5η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής-ΑΕ Πιερέων

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-Καβάλα 2004

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες διάκρισης-4η αγωνιστική

Οι Λύκοι-Ακαδημία Ελπίδες

ΑΣ Παγγαίο-Άγιος Λουκάς

Φάρος Μαριών Ατρόμητος Ακροβουνίου

Ρεπό: Άρης Ακροποτάμου

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris