xerox
xerox

Φιέστα ανόδου είχαμε το προηγούμενο Σαββατοκύριακο (28-29/4) με την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας για τον Κεραυνό Πέρνης ο οποίος την 26η και τελευταία αγωνιστική, στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Δόξα Θεολόγου πήρε τη νίκη με (4-2) και πανηγύρισε την άνοδο.

 

Η ΑΕΚ Καβάλας που τερμάτισε στην 2η θέση του πίνακα της βαθμολογίας και η οποία είναι ιδιαίτερα τιμητική έμεινε στο (1-1) με τον Φρίξο Πλατονοτόπου, ενώ σε ότι έχει να κάνει με τη Γ’ κατηγορία να σημειώσουμε ότι η Κεραμωτή και η Καβάλα 2004 πανηγυρίζουν την άνοδο τους.

 

Πιο συγκεκριμένα να τονίσουμε ότι το Σαββατοκύριακο (28-29/4) διεξήχθησαν αναμετρήσεις για την 26η και τελευταία αγωνιστική της Α’ κατηγορίας στην Ε.Π.Σ. Καβάλας, παιχνίδια για την 25η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας αλλά και του 2ου ομίλου  όπως και αγώνες για την 6η και τελευταία αγωνιστική των αγώνων κατάταξης του πρωταθλήματος της Γ’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας και αναμετρήσεις για την 5η αγωνιστική των αγώνων διάκρισης για το ίδιο πρωτάθλημα.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στις αναμετρήσεις που έγιναν το Σαββατοκύριακο (28-29/4) σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ Καβάλας οι βαθμολογίες αλλά και οι επόμενες αγωνιστικές σε εκείνα που δεν έχουν ολοκληρωθεί, έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Τα αοτελέσματα-26η αγωνιστική

ΜΑ Αντιφιλίππων-Βρασίδας Ν. Περάμου 1-2

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Εθνικός Ν. Καρυάς 1-2

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ατρόμητος Χαλκερού 0-2

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Ηρακλής Καβάλας 3-0 α.α.

ΑΕΚ Καβάλας-Φρίξος Πλατανοτόπου 1-1

Κεραυνός Πέρνης-Δόξα Θεολόγου 4-2

Βύρων Καβάλας-Ορφέας Ελευθ/λης 2-4

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-26η αγωνιστική

1. Κεραυνός Πέρνης 68 (67-14)
2. ΑΕΚ Καβάλας 62 (60-20)
3. Βύρων Καβάλας 53 (54-26)
4. Βρασίδας Ν. Περάμου 45 (54-30)
5. Ορφέας Ελευθερούπολης 42 (41-23)

6. Αναγέννηση Λιμεναρίων 38 (43-35)

7. ΜΑ Αντιφιλίππων 37 (42-35)

8. Φρίξος Πλατανοτόπου 36 (39-28)
9. Δόξα Θεολόγου 35 (42-36)
10. Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 35 (45-44)

11. Ατρόμητος Χαλκερού 32 (32-40)
12. Εθνικός Ν. Καρυάς 27 (42-52)
13. Απόλλων Χρυσοχωρίου 6 (18-108)

4. Ηρακλής Καβάλας Αποχώρησε

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-25η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς-Άρης Πηγών 0-0

Μαίανδρος Γέροντα-Άρης Πρίνου 2-0

Ολυμπιακός Καβάλας-Ποντιακός Ποντολιβάδου 3-0

Ποσειδώνας Καβάλας-Αίας Παναγίας δ.δ.

Θεαγένης Θάσου-ΠΑΟΚ Καβάλας 5-1

Ατρόμητος Λεκάνη- Πανιώνιος Ξεριάς 3-2

Κεραυνός Καλλιράχης-Μυρμιδόνες Καβάλας 4-1

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-25η αγωνιστική

1. Άρης Πηγών 61 (52-19)
2. Θεαγένης Θάσου 54 (59-30)

3. Ολυμπιακός Καβάλας 50 (49-17)
4. Ποσειδώνας Καβάλας 39 (40-31)

5. Άρης Πρίνου 38 (41-41)

6. ΑΟ Ποταμιάς 33 (33-33)

7. Πανιώνιος Ξεριά 31 (35-38)

8. Πανιώνιος Ξεριά 31 (37-41)

9. Κεραυνός Καλλιράχης 32 (44-50)

8. Μυρμιδόνες Καβάλας 29 (45-52)

10. ΠΑΟΚ Καβάλας 28 (42-39)

11. Ποντιακός Ποντολίβαδου 25 (36-56)

12. Ατρόμητος Λεκάνης 247(22-35)
13. Μαίανδρος Γέροντα 22 (29-53)
14. Αίας Παναγίας 17 (21-59)

***-3 βαθμοί τιμωρία για τον Αία Παναγίας.

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η επόμενη-26η αγωνιστική

Μαίανδρος Γέροντα-ΑΟ Ποταμιάς

Άρης Πηγών-Ολυμπιακός Καβάλας

Άρης Πρίνου-Ποσειδώνας Καβάλας

Ποντιακός Ποντολιβάδο-Θεαγένης Θάσου

Αίας Παναγίας-Ατρόμητος Λεκάνης

ΠΑΟΚ Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης

Μυρμιδόνες Καβάλας-Πανιώνιος Ξεριάς

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-25η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-ΜΑ Φιλίππων 0-3

ΜΑ Ορφανίου-Κεραυνός Ελευθερών 0-2

Αστέρας Φωλιάς-Δόξα Αμυγδαλεώνα 2-0

Κεραυνός Κρηνίδων-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 1-1

Μακεδονικός Αμισιανών-ΑΟ Ελαιοχωρίου 5-2

Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΑΟ Κάρυανης 2-0

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Άρης Ζυγού 0-4

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-25η αγωνιστική

1. Κεραυνός Κρηνίδων 66 (60-18)
2. ΜΑ Φιλίππων 61 (71-20)
3. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 50 (43-23)
4. Κεραυνός Ελευθερών 49 (60-38)

5. Αστέρας Φωλιάς 44 (47-31)

6. Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 41 (49-35)

7. Δόξα Αμυγδαλεώνα 40 (44-31)

8. Άρης Ζυγού 30 (29-31)

9. Μακεδονικός Αμισιανών 26 (28-30)

10. Ν. ΜΑ Ορφανίου 25 (33-50)

11. ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 22 (32-50)

12. ΑΟ Κάρυανης 21 (21-46)
13. Ασπίδα Πολυστύλου 12 (31-80)

14. ΑΟ Ελαιοχωρίου 5 (27-77)

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η επόμενη-26η αγωνιστική

ΜΑ Ορφανίου-Ασπίδα Πολυστύλου

ΜΑ Φιλίππων-Αστέρας Φωλιάς

Κεραυνός Ελευθερών-Κεραυνός Κρηνίδων

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Μακεδονικός Αμισιανών

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Ένωση Παγ. Δρυάδας

ΑΟ Ελαιοχωρίου-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Άρης Ζυγού-ΑΟ Κάρυανης

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες κατάταξης-6η αγωνιστική

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-ΠΟ Κεραμωτής 1-3

Καβάλα 2004-ΑΕ Πιερέων 3-1

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες διάκρισης-5η αγωνιστική

Ακαδημία Ελπίδες-Άγιος Λουκάς 0-0

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Οι Λύκοι 5-1

Άρης Ακροποτάμου-Φάρος Μαριών 2-1

Ρεπό: ΑΣ Παγγαίο

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία

1. Κεραμωτή 71 (12-6)
2. Καβάλα 2004 59 (12-8)
3. ΑΕ Πιερέων 2004 48 (11-9)

4. Ν. Ηρακλής Μυρτόφυτου 45 (3-15)
……………………………………
5. Άγιος Λουκάς 51 (12-4)
6. Ατρόμητος Ακροβουνίου 41 (13-6)
7. Φάρος Μαριών 38 (7-6)
8. Άρης Ακροποτάμου 31 (6-4)
9. ΑΣ Παγγαίο 22 (2-8)

Οι Λύκοι 11 (7-20)
11. Ελπίδες Καβάλας 11 (6-6)

12. Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

*** ΠΟ Κεραμωτής, Καβάλας 2004, Ηρακλής Μυρτοφύτου και ΑΕ Πιερέων θα διεκδικήσουν την άνοδο τους στη Β’ κατηγορία μέσω ομίλου σε αγώνες κατάταξης.

*** Οι Ελπίδες Καβάλας ξεκίνησαν χρονιά με – 4 βαθμούς, οι Λύκοι με – 6, το Ακροβούνι με – 4 και η ΑΕ Πιερέων με -2, λόγω τιμωριών από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες διάκρισης-6η αγωνιστική

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ακαδημία Ελπίδες

Οι Λύκοι-Άρης Ακροποτάμου

ΑΣ Παγγαίο-Φάρος Μαριών

Ρεπό: Άγιος Λουκάς


Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris