xerox
xerox

Αμετάβλητη παρέμεινε η κατάσταση στις πρώτες θέσεις του πίνακα της βαθμολογίας της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας αφού οι δύο πρωτοπόροι ξεπέρασαν με επιτυχία τα εμπόδια που είχαν να αντιμετωπίσουν.

 

Πιο συγκεκριμένα ο Κεραυνός Πέρνης είχε εύκολο απόγευμα στο γήπεδο του Χρυσοχωρίου παίρνοντας εύκολα τη νίκη επί του Απόλλωνα με (0-6) ενώ οι ΑΕΚ Καβάλας πέρασε νικηφόρα από τη Θάσο αφού επιβλήθηκε με (1-3) της Αναγέννησης Λιμεναρίων και καραδοκεί στην 2η θέση σε απόσταση δύο βαθμών.

 

Ειδικότερα να τονίσουμε ότι το προηγούμενο Σαββατοκύριακο έγιναν αναμετρήσεις για την 23η αγωνιστική της Α. κατηγορίας, ματς για την 22η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας και του 2ου ομίλου και αγώνες για την 3η αγωνιστική των αγώνων κατάταξης του πρωταθλήματος της Γ’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας αναμετρήσεις για την 2η αγωνιστική των αγώνων διάκρισης για το ίδιο πρωτάθλημα.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που είχαμε στους αγώνες που έγιναν το προηγούμενο Σαββατοκύριακο (31/3-1/4) σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ Καβάλας οι βαθμολογίες αλλά και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-23η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 5-1

Αναγέννηση Λιμεναρίων-ΑΕΚ Καβάλας 1-3

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Κεραυνός Πέρνης 0-6

ΜΑ Αντιφιλίππων-Ορφέας Ελευθ/λης 0-0

Εθνικός Ν. Καρυάς-Βύρων Καβάλας 3-1

Ατρόμητος Χαλκερού-Δόξα Θεολόγου 2-1

Ηρακλής Καβάλας-Φρίξος Πλατανοτόπου 0-3 α.α.

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-23η αγωνιστική

1. Κεραυνός Πέρνης 59 (58-10)
2. ΑΕΚ Καβάλας 57 (54-16)
3. Βύρων Καβάλας 47 (46-20)
4. Βρασίδας Ν. Περάμου 39 (48-27)
5. Αναγέννηση Λιμεναρίων 35 (37-25)
5. Δόξα Θεολόγου 35 (38-26)

7. Ορφέας Ελευθερούπολης 35 (33-17)
8. ΜΑ Αντιφιλίππων 34 (35-27)

9. Φρίξος Πλατανοτόπου 31 (33-26)
10. Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 26 (34-42)

11. Ατρόμητος Χαλκερού 25 (25-37)
12. Εθνικός Ν. Καρυάς 24 (36-45)
13. Απόλλων Χρυσοχωρίου 6 (17-98)

4. Ηρακλής Καβάλας Αποχώρησε

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-24η αγωνιστική

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βρασίδας Ν. Περάμου

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Απόλλων Χρυσοχωρίου

ΑΕΚ Καβάλας-ΜΑ Αντιφιλίππων

Ορφέας Ελευθ/λης-Ατρόμητος Χαλκερού

Φρίξος Πλατανοτόπου-Δόξα Θεολόγου

Βύρων Καβάλας-Ηρακλής Καβάλας

Κεραυνός Πέρνης-Εθνικός Ν. Καρυάς

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-22η αγωνιστική

Αίας Παναγίας-ΑΟ Ποταμιάς 3-2

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ποντιακός Ποντολιβάδου 1-2

Πανιώνιος Ξεριάς-Άρης Πρίνου 4-2

Μυρμιδόνες Καβάλας-Άρης Πηγών 1-3

Κεραυνός Καλλιράχης-Μαίανδρος Γέροντα 2-1

Ατρόμητος Λεκάνης-Ολυμπιακός Καβάλας 1-1

Ποσειδώνας Καβάλας-Θεαγένης Θάσου 1-1

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-22η αγωνιστική

1. Άρης Πηγών 55 (46-18)
2. Θεαγένης Θάσου 45 (46-22)

3. Ολυμπιακός Καβάλας 43 (43-14)
4. Ποσειδώνας Καβάλας 36 (37-28)

5. Άρης Πρίνου 34 (37-36)

6. ΑΟ Ποταμιάς 31 (29-24)

7. Πανιώνιος Ξεριά 31 (33-34)

8. Μυρμιδόνες Καβάλας 29 (40-42)

9. ΠΑΟΚ Καβάλας 28 (40-30)

10.Κεραυνός Καλλιράχης 26 (38-47)

11. Ποντιακός Ποντολίβαδου 24 (34-49)

12. Ατρόμητος Λεκάνης 21 (17-29)
13. Μαίανδρος Γέροντα 15 (23-51)
14. Αίας Παναγίας 15 (20-58)

***-3 βαθμοί τιμωρία για τον Αία Παναγίας.

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η επόμενη-23η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Άρης Πρίνου-Αίας Παναγίας

Άρης Πηγών-ΠΑΟΚ Καβάλας

Μαίανδρος Γέροντα-Πανιώνιος Ξεριάς

Ολυμπιακός Καβάλας-Μυρμιδόνες Καβάλας

Ποσειδώνας Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης

Θεαγένης Θάσου-Ατρόμητος Λεκάνης

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-22η αγωνιστική

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Ασπίδα Πολυστύλου 1-2

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Δόξα Αμυγδαλεώνα 2-3

ΑΟ Κάρυανης-Κεραυνός Ελευθερών 1-3

Άρης Ζυγού-Μ. Α Φιλίππων 0-3

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-ΜΑ Ορφανίου 1-1

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Αστέρας Φωλιάς 0-2

Κεραυνός Κρηνίδων-Μακεδονικός Αμισιανών 3-0

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-22η αγωνιστική

1. Κεραυνός Κρηνίδων 61 (52-14)
2.ΜΑ Φιλίππων 52 (61-18)
3. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 43 (39-22)
4. Κεραυνός Ελευθερών 43 (51-35)

5. Δόξα Αμυγδαλεώνα 37 (38-26)

6. Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 35 (43-42)
7. Αστέρας Φωλιάς 34 (39-29)

8. Ν. ΜΑ Ορφανίου 24 (32-42)
9. Άρης Ζυγού 26 (21-33)
10. ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 21 (30-40)
11. ΑΟ Κάρυανης 20 (18-38)
12. Μακεδονικός Αμισιανών 16 (15-35)
13. Ασπίδα Πολυστύλου 12 (27-66)

14. ΑΟ Ελαιοχωρίου 5 (21-62)

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η επόμενη-23η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Κεραυνός Ελευθερών-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

ΜΑ Φιλίππων-ΑΟ Ελαιοχωρίου

ΜΑ Ορφανίου-ΑΟ Κάρυανης

Αστέρας Φωλιάς-Άρης Ζυγού

Κεραυνός Κρηνίδων-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Μακεδονικός Αμισιανών-Ένωση Παγ. Δρυάδας

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες κατάταξης-3η αγωνιστική

ΠΟ Κεραμωτής-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 3-0

ΑΕ Πιερέων 2004-Καβάλα 2004 2-3

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες διάκρισης-2η αγωνιστική

Φάρος Μαριών-Ακαδημία Ελπίδες 2-1

Άρης Ακροποτάμου-ΑΣ Παγγαίο 2-0

Άγιος Λουκάς-Ατρόμητος Ακροβουνίου 2-0

Ρεπό: Οι Λύκοι

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία

1. Κεραμωτή 62 (78-21)
2. Καβάλα 2004 53 (57-21)
3. ΑΕ Πιερέων 2004 45 (60-31)

4. Ν. Ηρακλής Μυρτόφυτου 45 (55-36)
……………………………………
5. Άγιος Λουκάς 47 (42-24)
6. Ατρόμητος Ακροβουνίου 37 (45-32)
7. Φάρος Μαριών 34 (42-32)
8. Άρης Ακροποτάμου 27 (37-40)
9. ΑΣ Παγγαίο 19 (35-60)

Οι Λύκοι 10 (21-69)
11. Ελπίδες Καβάλας 9 (32-65)

12. Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

*** ΠΟ Κεραμωτής, Καβάλας 2004, Ηρακλής Μυρτοφύτου και ΑΕ Πιερέων θα διεκδικήσουν την άνοδο τους στη Β’ κατηγορία μέσω ομίλου σε αγώνες κατάταξης.

*** Οι Ελπίδες Καβάλας ξεκίνησαν χρονιά με – 4 βαθμούς, οι Λύκοι με – 6, το Ακροβούνι με – 4 και η ΑΕ Πιερέων με -2, λόγω τιμωριών από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες κατάταξης-4η αγωνιστική

ΑΕ Πιερέων-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου

ΠΟ Κεραμωτής-2004-Καβάλα 2004

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Αγώνες διάκρισης-3η αγωνιστική

Ακαδημία Ελπίδες-ΑΣ Παγγαίο

Οι Λύκοι-Φάρος Μαριών

Άγιος Λουκάς-Άρης Ακροποτάμου

Ρεπό: Ατρόμητος Ακροβουνίου

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris