xerox
xerox

Ο Κεραυνός Πέρνης ήταν ο μεγάλος νικητής της 20ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας στην Ε.Π.Σ. Καβάλας αφού πέρασε με ανατροπή από το «Βερούλειο» στάδιο, παίρνοντας την υπερπολύτιμη νίκη σε βάρος του Βύρωνα με (1-2). Αντίθετα η ΑΕΚ Καβάλας «στραβοπάτησε» στη Θάσο και παραχώρησε την ισοπαλία (1-1) στη Δόξα Θεολόγου.

 

Πιο συγκεκριμένα πραγματοποιήθηκαν ματς για την 20η αγωνιστική στην Α’ κατηγορία, αναμετρήσεις για την 18η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας, παιχνίδια εξ αναβολής  για την 16η αγωνιστική του 2ου ομίλου και αγώνες για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων που έγιναν σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας το Σαββατοκύριακο (3-4/3), οι βαθμολογίες αλλά και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-20η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθ/πολης-Βρασίδας Ν. Περάμου 1-1

Βύρων Καβάλας-Κεραυνός Πέρνης 1-2

Δόξα Θεολόγου-ΑΕΚ Καβάλας 1-1

Φρίξος Πλατανοτόπου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 6-2

Ηρακλής Καβάλας-Αναγέννηση Λιμεναρίων 0-3 α.α.

Ατρόμητος Χαλκερού-Απόλλων Χρυσοχωρίου 2-0

Εθνικός Ν. Καρυάς-ΜΑ Αντιφιλίππων 2-0

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-20η αγωνιστική

1 Κεραυνός Πέρνης (47-17) 50

2 ΑΕΚ Καβάλας (39-15) 48

3. Βύρων Καβάλας (42-16) 41

4. Βρασίδας Ν. Περάμου (42-23) 36

5. Αναγέννηση Λιμεναρίων (36-21) 36

6. Ορφέας Ελευθερούπολης (33-16) 34

7. Δόξα Θεολόγου (35-23) 31

8. ΜΑ Αντιφιλίππων (31-25) 30

9. Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (31-32) 26

10. Φρίξος Πλατανοτόπου (26-25) 22

11. Εθνικός Νέας Καρυάς (27-41) 19

12. Ατρόμητος Χαλκερού 20-34) 19

13. Απόλλων Χρυσοχωρίου (17-89) 6

14. Ηρακλής Καβάλας Αποχώρησε

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-21η αγωνιστική

ΑΕΚ Καβάλας-Βρασίδας Ν. Περάμου

Κεραυνός Πέρνης-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Ορφέας χΕλευθ/-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Βύρων Καβάλας-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Δόξα Θεολόγου–ΜΑ Αντιφιλίππων

Φρίξος Πλατανοτόπου-Εθνικός Ν. Καρυάς

Ατρόμητος Χαλκερού-Ηρακλής Καβάλας

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-18η αγωνιστική

Κεραυνός Καλλιράχης-ΑΟ Ποταμιάς δ.δ.

Ατρόμητος Λεκάνης-Μυρμιδόνες Καβάλας δ.δ.

Θεαγένης Θάσου-Πανιώνιος Ξεριάς 1-0

Ποσειδώνας Καβ.-ΠΑΟΚ Καβάλας 4-3

Ολυμπιακός Καβάλας-Αίας Παναγίας 3-0

Μαίανδρος Γέροντα-Ποντιακός Ποντολιβάδου 1-1

Άρης Πηγών-Άρης Πρίνου 3-0

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-18η αγωνιστική

1. Άρης Πηγών (39-14) 45

2. Ολυμπιακός Καβάλας (35-11) 39

3. Θεαγένης Θάσου (38-18) 35

4. Ποσειδώνας Καβάλας (34-25) 30

5. Άρης Πρίνου (33-28) 30

6. Μυρμιδόνες Καβάλας (35-26) 29

7. ΠΑΟΚ Καβάλας (34-23) 25

8. Πανιώνιος Ξεριάς (24-30) 21

9. ΑΟ Ποταμιάς (20-21)21

10. Κεραυνός Καλλιράχης (31-3) 19

11. Ποντιακός Ποντολιβάδου (26-39) 15

12. Μαίανδρος Γέροντα (20-38)15

13. Ατρόμητος Λεκάνης (10-22) 13

14. Αίας Παναγίας (11-55) 6

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η ερχόμενη-19η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς-Μυρμιδόνες Καβάλας

Πανιώνιος Ξεριάς-Κεραυνός Καλλιράχης

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ατρόμητος Λεκάνης

Αίας Παναγίας-Θεαγένης Θάσου

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ποσειδώνας Καβ.

Άρης Πρίνου-Ολυμπιακός Καβάλας

Άρης Πηγών- Μαίανδρος Γέροντα

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Εξ αναβολής-16η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών-Ασπίδα Πολυστύλου 3-1

ΜΑ Ορφανίου -Άρης Ζυγού 3-4

Μ. Α Φιλίππων-ΑΟ Κάρυανης 3-0

Αστέρας Φωλιάς-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 3-0

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-18η αγωνιστική

1. Κεραυνός Κρηνίδων (41-9) 48

2. ΜΑ Φιλίππων (48-17)-43

3. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (36-19) 36

4. Κεραυνός Ελευθερών (42-32) 33

5. Δόξα Αμυγδαλεώνα (33-21) 32

6. Ένωση Παγ. Δρυάδας (37-26) 31

7. Αστέρας Φωλιάς (29-25) 27

8. Ν. ΜΑ Ορφανίου (31-34) 23

9. Άρης Ζυγού (17-19) 21

10 ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (28-36) 19

11. ΑΟ Κάρυανης (15-32) 16

12. Μακεδονικός Αμισιανών (15-27) 16

13. Ασπίδα Πολυστύλου (20-59) 6

14. ΑΟ Ελαιοχωρίου (18-50)) 4

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η ερχόμενη-19η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-Άρης Ζυγού

ΑΟ Κάρυανης-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Μακεδονικός Αμισιανών

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Κεραυνός Κρηνίδων

Κεραυνός Ελευθερών-Αστέρας Φωλιάς

ΜΑ Ορφανίου-Μ. Α Φιλίππων

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-21η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Φάρος Μαριών 3-0

Θράκη Γραβούνας-Ηρακλής Μυρτοφύτου 0-3 α.α.

ΑΣ Παγγαίο-Ατρόμητος Ακροβουνίου δ.δ.

Οι Λύκοι-Άγιος Λουκάς 2-3

Ελπίδες Καβάλας-ΠΟ Κεραμωτής 0-6

Άρης Ακροποτάμου-ΑΕ Πιερέων 0-3

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-21η αγωνιστική

1.ΠΟ Κεραμωτής (72-16) 52

2.Καβάλα 2004 (48-17) 44

3. Ηρακλής Μυρτοφύτου (49-29) 41

4. Άγιος Λουκάς (30-21) 40

5. ΑΕ Πιερέων (52-25) 40

6. Ατρόμητος Ακροβουνίου (35-22) 30

7. Φάρος Μαριών (32-28) 27

8. Άρης Ακροποτάμου (31-37) 22

9. Παγγαίο (31-45) 18

10. Οι Λύκοι (20-64) 10

11. Ελπίδες Καβάλας (29-55) 8

12. Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

*** Οι Ελπίδες Καβάλας ξεκίνησαν χρονιά με – 4 βαθμούς, οι Λύκοι με – 6, το Ακροβούνι με – 4 και η ΑΕ Πιερέων με -2, λόγω τιμωριών από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-22η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Θράκη Γραβούνας

Φάρος Μαριών-ΑΣ Παγγαίο

Ηρακλής Μυρτοφύτου-Οι Λύκοι

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ελπίδες Καβάλας

Άγιος Λουκάς-Άρης Ακροποτάμου

ΠΟ Κεραμωτής-ΑΕ Πιερέων

 

 

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris