xerox
xerox

Η ΑΕΚ Καβάλας νίκησε στο «Βερούλειο» τον Ορφέα Ελευθερούπολης με (1-0) και έμεινε ζωντανή στο κυνήγι της ανόδου ενώ για την 21η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας σημαντικές νίκες σημείωσαν ο Κεραυνός Πέρνης με ανατροπή στον Βρασίδα (1-2), ο Πλατανότοπος (0-1)  στο Χρυσοχώρι και ο Εθνικός Ν. Καρυάς σε βάρος του Ατρομήτου Χαλκερού με σκορ (2-0).

 

Έτσι η κατάσταση στην κορυφή της βαθμολογίας της Α’ κατηγορίας στην Ε.Π.Σ. Καβάλας, παρέμεινε αμετάβλητη. Να σημειωθεί ότι εκτός από την 21η αγωνιστική στην Α’ κατηγορία, έγιναν αναμετρήσεις για την 19η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας, παιχνίδια για την 19η αγωνιστική του 2ου ομίλου και αγώνες για την 22η και αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, με την οποία να τονίσουμε ότι έπεσε η αυλαία της κανονικής διάρκειας.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ Καβάλας το Σαββατοκύριακο (10-11/3), οι βαθμολογίες αλλά και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-21η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Κεραυνός Πέρνης 1-2

ΑΕΚ Καβάλας-Ορφέας Ελευθ/λης 1-0

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Βύρων Καβάλας 1-2

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Φρίξος Πλατανοτόπου 0-1

ΜΑ Αντιφιλίππων-Ηρακλής Καβάλας 3-0 α.α.

Εθνικός Ν. Καρυάς-Ατρόμητος Χαλκερού 2-0

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Δόξα Θεολόγου 0-0

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-21η αγωνιστική

1. Κεραυνός Πέρνης 53 (49-18)
2. ΑΕΚ Καβάλας 51 (50-15)
3. Βύρων Καβάλας 44 (44-17)
4. Βρασίδας Ν. Περάμου 36 (43-25)
5. Αναγέννηση Λιμεναρίων 35 (36-22)
6. Ορφέας Ελευθερούπολης 34 (33-17)
7. ΜΑ Αντιφιλίππων 33 (34-25)
8. Δόξα Θεολόγου 32 (35-23)
9. Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 26 (32-34)
10. Φρίξος Πλατανοτόπου 25 (27-25)
11. Εθνικός Ν. Καρυάς 21 (32-41)
12. Ατρόμητος Χαλκερού 19 (20-36)
13. Απόλλων Χρυσοχωρίου 6 (17-91)

4. Ηρακλής Καβάλας Αποχώρησε

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-22η αγωνιστική

ΑΕΚ Καβάλας-Βρασίδας Ν. Περάμου

Κεραυνός Πέρνης-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Ορφέας Ελευθ/λης-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Βύρων Καβάλας-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Δόξα Θεολόγου–ΜΑ Αντιφιλίππων

Φρίξος Πλατανοτόπου-Εθνικός Ν. Καρυάς

Ατρόμητος Χαλκερού-Ηρακλής Καβάλας

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-19η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς-Μυρμιδόνες Καβάλας 3-1

Πανιώνιος Ξεριάς-Κεραυνός Καλλιράχης 3-1

ΠΑΟΚ Καβάλας-Ατρόμητος Λεκάνης 1-3

Αίας Παναγίας-Θεαγένης Θάσου 1-2

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ποσειδώνας Καβ. 2-1

Άρης Πρίνου-Ολυμπιακός Καβάλας 2-1

Άρης Πηγών- Μαίανδρος Γέροντα 2-1

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-19η αγωνιστική

1. Άρης Πηγών 48 (41-15)
2. Ολυμπιακός Καβάλας 39 (36-13)
3. Θεαγένης 38 (40-19)
4. Άρης Πρίνου 33 (34-29)
5. Ποσειδών Καβάλας 31 (35-27)
6. ΑΟ Ποταμιάς 27 (24-22) (*)
7. Μυρμιδόνες Καβάλας 26 (34-31) (*)
8. ΠΑΟΚ Καβάλας 25 (35-25)
9. Πανιώνιος Ξεριά 24 (27-31)
10. Κεραυνός Καλλιράχης 19 (32-41) (*)
11. Ποντιακός Ποντολίβαδου 18 (28-44)
12. Ατρόμητος Λεκάνης 17 (13-24) (*)
13. Μαίανδρος Γέροντα 15 (21-40)
14. Αίας Παναγίας 9 (14-53)

*** Με αστερίσκο οι ομάδες με αγώνα λιγότερο.

***-3 βαθμοί τιμωρία για τον Αία Παναγίας.

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η επόμενη-20η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριάς-ΑΟ Ποταμιάς

Μυρμιδόνες Καβάλας-ΠΑΟΚ Καβάλας

Κεραυνός Καλλιράχης-Αίας Παναγίας

Ατρόμητος Λεκάνης-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Θεαγένης Θάσου-Άρης Πρίνου

Ποσειδώνας Καβ.-Άρης Πηγών

Ολυμπιακός Καβάλας-Μαίανδρος Γέροντα

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-19η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-Άρης Ζυγού 1-1

ΑΟ Κάρυανης-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 1-0

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας 0-5

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Μακεδονικός Αμισιανών 2-0

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Κεραυνός Κρηνίδων 0-1

Κεραυνός Ελευθερών-Αστέρας Φωλιάς 1-1

Μ. Α Φιλίππων-ΜΑ Ορφανίου 1-0

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-19η αγωνιστική

1. Κεραυνός Κρηνίδων 54 (44-10)
2. Μέγας Αλέξανδρος Φιλίππων 46 (52-16)
3. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 39 (36-19)
4. Ένωση Παγγαιϊκού Δρυάδας 34 (42-26)
5. Κεραυνός Ελευθερών 34 (43-34)
6. Δόξα Αμυγδαλεώνα 32 (33-22)
7. Αστέρας Φωλιάς 28 (30-26)
8. Ν. Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 23 (31-38)
9. Άρης Ζυγού 22 (18-21)
10. ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 19 (28-37)
11. Κάρυανη 19 (16-32)
12. Μακεδονικός Αμισιανών 16 (15-29)
13. Ασπίδα Πολυστύλου 7 (21-60)

14. ΑΟ Ελαιοχωρίου (16-55)) 4

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η επόμενη-20η αγωνιστική

ΑΟ Κάρυανης-Ασπίδα Πολυστύλου

Άρης Ζυγού-ΑΟ Ελαιοχωρίου

ΠΑΟΚ Αγίου ΑνδρέαΒυζάντιο Κοκκινοχώματος

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Μακεδονικός Αμισιανών-Κεραυνός Ελευθερών

Κεραυνός Κρηνίδων-Μ. Α Φιλίππων

Αστέρας Φωλιάς-ΜΑ Ορφανίου

 

Γ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-22η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Θράκη Γραβούνας 3-0 α.α.

Φάρος Μαριών-ΑΣ Παγγαίο 5-0

Ηρακλής Μυρτοφύτου-Οι Λύκοι 5-1

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ελπίδες Καβάλας 2-1

Άγιος Λουκάς-Άρης Ακροποτάμου 1-1

ΠΟ Κεραμωτής-ΑΕ Πιερέων 2-2

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-22η αγωνιστική

1. Κεραμωτή 56 (74-18)
2. Καβάλα 2004 47 (51-17)
3. Ν. Ηρακλής Μυρτόφυτου 44 (54-29)
4. ΑΕ Πιερέων 2004 41 (54-27)
5. Άγιος Λουκάς 41 (31-22)
6. Ατρόμητος Ακροβουνίου 33 (37-26) (*)
7. Φάρος Μαριών 31 (40-31)
8. Άρης Ακροποτάμου 24 (34-39)
9. ΑΣ Παγγαίο 18 (31-50) (*)
10. Οι Λύκοι 10 (21-69)
11. Ελπίδες Καβάλας 8 (30-63)

12. Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

*** ΠΟ Κεραμωτής, Καβάλας 2004, Ηρακλής Μυρτοφύτου και ΑΕ Πιερέων θα διεκδικήσουν την άνοδο τους στη Β’ κατηγορία μέσω ομίλου σε αγώνες κατάταξης.

*** Οι Ελπίδες Καβάλας ξεκίνησαν χρονιά με – 4 βαθμούς, οι Λύκοι με – 6, το Ακροβούνι με – 4 και η ΑΕ Πιερέων με -2, λόγω τιμωριών από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris