xerox
xerox

Η Αναγέννηση Λιμεναρίων έβαλε «φωτιά» στην κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας μετά τη νίκη της σε βάρος της Πέρνης με (2-0) και πλέον ο Κεραυνός «συγκατοικεί» στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με την ΑΕΚ Καβάλας η οποία νίκησε στη Νέα Καρβάλη τον τοπικό Ναζιανζό με (0-1).   Έτσι η κορυφή του βαθμολογικού πίνακα εκ νέου έχει δύο «συγκάτοικους» και αυτό σημαίνει ότι το πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας μέχρι το τέλος αναμένεται να είναι συναρπαστικό. Πάντως να σημειώσουμε ότι πλην της 16ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία, είχαμε αγώνες για την 15ης αγωνιστική στους 2 ομίλους της Β’ κατηγορίας και παιχνίδια για την 17 αγωνιστική της Γ’ κατηγορίας.    

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας το Σαββατοκύριακο (3-4/2), οι βαθμολογίες αλλά και οι ερχόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-16η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας-Βρασίδας Ν. Περάμου 0-3 α.α.

Ατρόμητος Χαλκερού-Φρίξος Πλατανοτόπου 1-0

Εθνικός Νέας Καρυάς-Δόξα Θεολόγου 1-1

ΜΑ Αντιφιλίππων-Βύρων Καβάλας 1-2

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Ορφέας Ελευθερούπολης 0-2

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Κεραυνός Πέρνης 2-0

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-ΑΕΚ Καβάλας 0-1

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-16η αγωνιστική

1 Κεραυνός Πέρνης (37-14) 38

2 ΑΕΚ Καβάλας (34-13) 38

3. Βύρων Καβάλας (34-10) 34

4. Βρασίδας Ν. Περάμου (36-17) 31

5. Ορφέας Ελευθερούπολης (25-12) 27

6. ΜΑ Αντιφιλίππων (26-18) 26

7. Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (27-23) 24

9. Αναγέννηση Λιμεναρίων (24-19) 24

8. Δόξα Θεολόγου (28-20) 23

10. Φρίξος Πλατανοτόπου (19-18) 19

11. Εθνικός Νέας Καρυάς (24-33) 16

12. Ατρόμητος Χαλκερού 15-28) 14

13. Απόλλων Χρυσοχωρίου (15-71) 6

14. Ηρακλής Καβάλας Αποχώρησε

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-17η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Φρίξος Πλατανοτόπου

Δόξα Θεολόγου-Ηρακλής Καβάλας

Βύρων Καβάλας-Ατρόμητος Χαλκερού

Ορφέας Ελευθερούπολης-Εθνικός Ν. Καρυάς

Κεραυνός Πέρνης-ΜΑ Αντιφιλίππων

ΑΕΚ Καβάλας-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Αναγέννηση Λιμεναρίων

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-15η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς-Ποσειδώνας Καβάλας 1-0

Θεαγένης Θάσου-Ολυμπιακός Καβάλας 2-0

Ατρόμητος Λεκάνης-Μαίανδρος Γέροντα 0-0

Κεραυνός Καλλιράχης-Άρης Πηγών 1-4

Μυρμιδόνες Καβάλας-Άρης Πρίνου 2-0

Πανιώνιος Ξεριάς-Ποντιακός Ποντολιβάδου 2-3

ΠΑΟΚ Καβάλας- Αίας Παναγίας 5-0

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-15η αγωνιστική

1. Άρης Πηγών (34-12) 39

2. Ολυμπιακός Καβάλας (26-11) 30

3. Άρης Πρίνου (31-22) 30

4. Ποσειδώνας Καβάλας (29-18) 27

5. Θεαγένης Θάσου (31-17) 26

6. Μυρμιδόνες Καβάλας (27-23) 23

7. ΠΑΟΚ Καβάλας (29-17) 22

8. Πανιώνιος Ξεριάς (23-23) 21

9. ΑΟ Ποταμιάς (20-19)21

10. Κεραυνός Καλλιράχης (30-32) 19

11. Ποντιακός Ποντολιβάδου (23-37) 11

12. Ατρόμητος Λεκάνης (9-22) 10

13. Μαίανδρος Γέροντα (13-34) 8

14. Αίας Παναγίας (8-47) 3

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η επόμενη-16η αγωνιστική

Θεαγένης Θάσου-ΑΟ Ποταμιάς

Ποσειδώνας Καβ.-Ατρόμητος Λεκάνης

Ολυμπιακός Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης

Μαίανδρος Γέροντα-Μυρμιδόνες Καβάλας

Άρης Πηγών-Πανιώνιος Ξεριάς

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Αίας Παναγίας

Άρης Πρίνου-ΠΑΟΚ Καβάλας

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα–15η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών-Αστέρας Φωλιάς 0-1

Ασπίδα Πολυστύλου-Κεραυνός Κρηνίδων 0-4

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Μ. Α Ορφανίου 4-3

Άρης Ζυγού-Κεραυνός Ελευθερών 1-3

ΑΟ Κάρυανης-Δόξα Αμυγδαλεώνα0-2

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Μ. Α Φιλίππων 1-2

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-2

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-15η αγωνιστική

1. Κεραυνός Κρηνίδων (38-9) 42

2. ΜΑ Φιλίππων (41-11)-37

3. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (30-11) 33

4. Ένωση Παγ. Δρυάδας (34-23) 27

5. Κεραυνός Ελευθερών (33-27) 27

6. Δόξα Αμυγδαλεώνα (25-17) 26

7. Αστέρας Φωλιάς (22-23) 20

8. Ν. ΜΑ Ορφανίου (27-28) 20

9. Άρης Ζυγού (13-14) 18

10. ΑΟ Κάρυανης (14-28) 14

11 ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (24-33) 13

12. Μακεδονικός Αμισιανών (12-25) 12

13. Ασπίδα Πολυστύλου (18-52) 5

14. ΑΟ Ελαιοχωρίου (17-42)) 4

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η επόμενη-16η αγωνιστική

Μακεδονικός Αμισιανών-Ασπίδα Πολυστύλου

Κεραυνός Κρηνίδων-Ένωση Παγ. Δρυάδας

Αστέρας Φωλιάς- ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Μ. Α Ορφανίου-Άρης Ζυγού

Μ. Α Φιλίππων-ΑΟ Κάρυανης

Κεραυνός Ελευθερών-ΑΟ Ελαιοχωρίου

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-17η αγωνιστική

Καβάλα 2004-ΠΟ Κεραμωτής 1-2

Άγιος Λουκάς-ΑΕ Πιερέων 0-1

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Άρης Ακροποτάμου 3-1

Ηρακλής Μυρτοφύτου-Ελπίδες Καβάλας 3-0

Φάρος Μαριών-Οι Λύκοι 4-0

Θράκη Γραβούνας-ΑΣ Παγγαίο 0-3 α.α.

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-17η αγωνιστική

1.ΠΟ Κεραμωτής (61-16) 45

2.Καβάλα 2004 (39-16) 35

3. Άγιος Λουκάς (24-15) 34

4. Ηρακλής Μυρτοφύτου (42-26) 32

5. Ατρόμητος Ακροβουνίου (35-18) 29

6. ΑΕ Πιερέων (37-24) 28

7. Φάρος Μαριών (32-25) 25

8. Άρης Ακροποτάμου (28-26) 22

9. Παγγαίο (30-42) 15

10. Οι Λύκοι (14-51) 6

11. Ελπίδες Καβάλας (18-50) 1

12. Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

*** Οι Ελπίδες Kαβάλας ξεκίνησαν χρονιά με – 4 βαθμούς, οι Λύκοι με – 6, το Ακροβούνι με – 4 και η ΑΕ Πιερέων με -2, λόγω τιμωριών από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-18η αγωνιστική

Άγιος Λουκάς-Καβάλα 2004

ΠΟ ΚεραμωτήςΑτρόμητος Ακροβουνίου

ΑΕ Πιερέων-Ηρακλής Μυρτοφύτου

Άρης Ακροποτάμου-Φάρος Μαριών

Ελπίδες Καβάλας-Θράκη Γραβούνας

Οι Λύκοι-ΑΣ Παγγαίο

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris