xerox
xerox

Αμετάβλητη παρέμεινε η κατάσταση στην κρυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας, αφού ο Κεραυνός Πέρνης στο γήπεδο του νίκη με (1-0) τον Φρίξο Πλατανοτόπου ενώ η ΑΕΚ Καβάλας πήρε τη νίκη με (3-0) στα χαρτιά σε βάρος του Ηρακλή Καβάλας που δεν κατέβηκε να αγωνιστεί.  

 

Το Σαββατοκύριακο που διανύσαμε έγιναν πολλά και σημαντικά παιχνίδια σε όλες τις κατηγορίες της τοπικής ένωσης  και το ενδιαφέρον ήταν στραμμένο τόσο στην κορυφή όσο και στις τελευταίες θέσεις. Πιο συγκεκριμένα έγιναν ματς για την 19η αγωνιστική στην Α’ κατηγορία, αναμετρήσεις για την 17η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β’ κατηγορίας, παιχνίδια για την 18η αγωνιστική του 2ου ομίλου και αγώνες για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας.  

 

Αναλυτικά οι αγώνες που έγιναν και τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας το Σαββατοκύριακο (24-25/2), οι βαθμολογίες αλλά και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-19η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Βύρων Καβάλας 2-3

Ορφέας Ελευθερούπολης-Δόξα Θεολόγου 1-2

Κεραυνός Πέρνης-Φρίξος Πλατανοτόπου 1-0

ΑΕΚ Καβάλας-Ηρακλής Καβάλας 3-0 α.α.

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Ατρόμητος Χαλκερού 0-0

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Εθνικός Ν. Καρυάς 1-0

Απόλλων Χρυσοχωρίου-ΜΑ Αντιφιλίππων 1-3

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-19η αγωνιστική

1 Κεραυνός Πέρνης (45-16) 47

2 ΑΕΚ Καβάλας (38-14) 47

3. Βύρων Καβάλας (41-14) 41

4. Βρασίδας Ν. Περάμου (41-22) 35

5. Ορφέας Ελευθερούπολης (32-15) 33

6. Αναγέννηση Λιμεναρίων (33-21) 33

7. Δόξα Θεολόγου (34-22) 30

8. ΜΑ Αντιφιλίππων (31-23) 30

9. Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (29-26) 26

10. Φρίξος Πλατανοτόπου (20-23) 19

11. Εθνικός Νέας Καρυάς (25-41) 16

12. Ατρόμητος Χαλκερού 18-34) 16

13. Απόλλων Χρυσοχωρίου (17-87) 6

14. Ηρακλής Καβάλας Αποχώρησε

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-20η αγωνιστική

Ορφέας Ελευθ/πολης-Βρασίδας Ν. Περάμου

Βύρων Καβάλας-Κεραυνός Πέρνης

Δόξα Θεολόγου-ΑΕΚ Καβάλας

Φρίξος Πλατανοτόπου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Ηρακλής Καβάλας-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Ατρόμητος Χαλκερού-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Εθνικός Ν. Καρυάς-ΜΑ Αντιφιλίππων

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-17η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς-Ατρόμητος Λεκάνης δ.δ.

Κεραυνός Καλλιράχης-Θεαγένης Θάσου 1-4

Μυρμιδόνες Καβάλας-Ποσειδώνας Καβ. 4-1

Πανιώνιος Ξεριάς-Ολυμπιακός Καβάλας 0-4

ΠΑΟΚ Καβάλας-Μαίανδρος Γέροντα 1-2

Αίας Παναγίας-Άρης Πηγών 1-0

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Άρης Πρίνου 2-1

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-17η αγωνιστική

1. Άρης Πηγών (36-14) 42

2. Ολυμπιακός Καβάλας (32-11) 36

3. Θεαγένης Θάσου (37-18) 32

4. Άρης Πρίνου (33-25) 30

5. Μυρμιδόνες Καβάλας (35-26) 29

6. Ποσειδώνας Καβάλας (30-22) 27

7. ΠΑΟΚ Καβάλας (31-19) 25

8. Πανιώνιος Ξεριάς (24-29) 21

9. ΑΟ Ποταμιάς (20-21)21

10. Κεραυνός Καλλιράχης (31-3) 19

11. Ποντιακός Ποντολιβάδου (25-38) 14

12. Μαίανδρος Γέροντα (19-37)14

13. Ατρόμητος Λεκάνης (10-22) 13

14. Αίας Παναγίας (11-52) 6

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η ερχόμενη-18η αγωνιστική

Κεραυνός Καλλιράχης-ΑΟ Ποταμιάς

Ατρόμητος Λεκάνης-Μυρμιδόνες Καβάλας

Θεαγένης Θάσου-Πανιώνιος Ξεριάς

Ποσειδώνας Καβ.-ΠΑΟΚ Καβάλας

Ολυμπιακός Καβάλας-Αίας Παναγίας

Μαίανδρος Γέροντα-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Άρης Πηγών-Άρης Πρίνου

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-18η αγωνιστική

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Ασπίδα Πολυστύλου 3-0

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Άρης Ζυγού 2-0

Μακεδονικός Αμισιανών-ΑΟ Κάρυανης 0-0

Αστέρας Φωλιάς-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 3-1

ΜΑ Ορφανίου-Δόξα Αμυγδαλεώνα 0-2

Μ. Α Φιλίππων-Κεραυνός Ελευθερών 3-2

Κεραυνός Κρηνίδων-ΑΟ Ελαιοχωρίου 2-1

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-18η αγωνιστική

1. Κεραυνός Κρηνίδων (41-9) 48

2. ΜΑ Φιλίππων (45-17)-40

3. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (36-19) 36

4. Κεραυνός Ελευθερών (42-32) 33

5. Δόξα Αμυγδαλεώνα (33-21) 32

6. Ένωση Παγ. Δρυάδας (37-26) 31

7. Αστέρας Φωλιάς (26-25) 24

8. Ν. ΜΑ Ορφανίου (28-30) 23

9 ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (28-33) 19

10. Άρης Ζυγού (13-16) 18

11. ΑΟ Κάρυανης (15-29) 16

12. Μακεδονικός Αμισιανών (12-26) 13

13. Ασπίδα Πολυστύλου (19-56) 6

14. ΑΟ Ελαιοχωρίου (18-50)) 4

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η ερχόμενη-19η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-Άρης Ζυγού

ΑΟ Κάρυανης-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Μακεδονικός Αμισιανών

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Κεραυνός Κρηνίδων

Κεραυνός Ελευθερών-Αστέρας Φωλιάς

ΜΑ Ορφανίου-Μ. Α Φιλίππων

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-20η αγωνιστική

Ηρακλής Μυρτοφύτου-Καβάλα 2004 1-0

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Φάρος Μαριών 0-0

Άγιος Λουκάς-Θράκη Γραβούνας 3-0 α.α.

ΠΟ Κεραμωτής-ΑΣ Παγγαίο 2-0

ΑΕ Πιερέων-Οι Λύκοι 7-0

Άρης Ακροποτάμου-Ελπίδες Καβάλας 2-5

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-20η αγωνιστική

1.ΠΟ Κεραμωτής (66-16) 49

2.Καβάλα 2004 (45-17) 41

3. Ηρακλής Μυρτοφύτου (46-29) 38

4. Άγιος Λουκάς (27-19) 37

5. ΑΕ Πιερέων (49-25) 37

6. Ατρόμητος Ακροβουνίου (35-22) 30

7. Φάρος Μαριών (32-25) 27

8. Άρης Ακροποτάμου (31-34) 22

9. Παγγαίο (31-45) 18

10. Οι Λύκοι (18-61) 10

11. Ελπίδες Καβάλας (29-55) 8

12. Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

*** Οι Ελπίδες Καβάλας ξεκίνησαν χρονιά με – 4 βαθμούς, οι Λύκοι με – 6, το Ακροβούνι με – 4 και η ΑΕ Πιερέων με -2, λόγω τιμωριών από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-21η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Φάρος Μαριών

Θράκη Γραβούνας-Ηρακλής Μυρτοφύτου

ΑΣ Παγγαίο-Ατρόμητος Ακροβουνίου

Οι Λύκοι-Άγιος Λουκάς

Ελπίδες Καβάλας-ΠΟ Κεραμωτής

Άρης Ακροποτάμου-ΑΕ Πιερέων

 

 

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris