xerox
xerox

Στην κυριολεξία «φωτιά» πήρε το ρετιρέ του πίνακα της βαθμολογίας στην Α’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Καβάλας, μετά το σπουδαίο διπλό του Ορφέα Ελευθερούπολης με (0-2) στον Κεραυνό Πέρνης και τη νέα σπουδαία νίκη της ΑΕΚ Καβάλας με (1-0) στο «Βερούλειο» αυτήν την φορά επί του Βύρωνα Καβάλας.

 

Από κει και πέρα, ο ΜΑ Αντιφιλίππων στην έδρα του νίκησε με (3-1) τον Ατρόμητο Χαλκερού και ο Εθνικός Νέας Καρυάς- γνώρισε την ήττα στο γήπεδο του από τον Βρασίδα Ν. Περάμου με (0-2). Στα υπόλοιπα ματς, ο Φρόξος Πλατανοτόπου πήρε πολύ σημαντικό διπλό στα Λιμενάρια επί της Αναγέννησης με (0-1), ενώ η Δόξα Θεολόγου επανήλθε στις νίκες με το «τρίποντο» που κατέκτησε στη Νέα Καρβάλη σε βάρος του Ναζιανχού με (0-2). Τέλος το Χρυσοχώρι πήρε τους βαθμούς της νίκης (3-0 στα χαρτιά- σε βάρος του Ηρακλή Καβάλας.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας το Σαββατοκύριακο (13-14/1), οι βαθμολογίες όπως και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-14η αγωνιστική

Εθνικός Νέας Καρυάς- Βρασίδας Ν. Περάμου 0-2

ΜΑ Αντιφιλίππων-Ατρόμητος Χαλκερού 3-1

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Ηρακλής Καβάλας 3-0 α.α.

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Φρίξος Πλατανοτόπου 0-1

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Δόξα Θεολόγου 0-2

ΑΕΚ Καβάλας-Βύρων Καβάλας 1-0

Κεραυνός Πέρνης-Ορφέας Ελευθερούπολης 0-2

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-14 αγωνιστική

1 ΑΕΚ Καβάλας (33-9) 35

2 Κεραυνός Πέρνης (33-12 35

3. Βύρων Καβάλας (31-10) 28

4. ΜΑ Αντιφιλίππων (24-15) 25

5. Βρασίδας Ν. Περάμου (23-16) 25

6. Ορφέας Ελευθερούπολης (24-9) 24

7. Αναγέννηση Λιμεναρίων (22-18) 21

8. Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (24-22) 21

9. Δόξα Θεολόγου (32-19) 19

10. Φρίξος Πλατανοτόπου (18-16) 18

11. Εθνικός Νέας Καρυάς (21-33) 12

12. Ατρόμητος Χαλκερού 13-23) 11

13. Απόλλων Χρυσοχωρίου (14-68) 6

14. Ηρακλής Καβάλας Αποχώρησε

 

Α’ κατηγορία-E.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-15η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Ατρόμητος Χαλκερού

Ηρακλής Καβάλας-Εθνικός Νέας Καρυάς

Φρίξος Πλατανοτόπου-ΜΑ Αντιφιλίππων

Δόξα Θεολόγου-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Βύρων Καβάλας Αναγέννηση Λιμεναρίων

Ορφέας Ελευθερούπολης-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Κεραυνός Πέρνης- ΑΕΚ Καβάλας

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-13η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς-Μαίανδρος Γέροντα 2-0

Ολυμπιακός Καβάλας-Άρης Πηγών 0-1

Ποσειδώνας Καβάλας-Άρης Πρίνου 4-1

Ατρόμητος Λεκάνης-Αίας Παναγίας δ.δ.

Θεαγένης Θάσου-Ποντιακός Ποντολιβάδου 2-0

Κεραυνός Καλλιράχης-ΠΑΟΚ Καβάλας 2-2

Πανιώνιος Ξεριάς- Μυρμιδόνες Καβάλας 1-0

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-13η αγωνιστική

1. Άρης Πηγών (29-11) 33

2. Ολυμπιακός Καβάλας (24-8) 27

3. Άρης Πρίνου (29-20) 27

4. Θεαγένης Θάσου (29-16) 23

5. Ποσειδώνας Καβάλας (28-16) 23

6. Μυρμιδόνες Καβάλας (25-21) 20

7. ΠΑΟΚ Καβάλας (21-15) 19

8. Κεραυνός Καλλιράχης (26-26) 18

9. ΑΟ Ποταμιάς (18-17)18

10. Πανιώνιος Ξεριάς (24-19) 18

11. Ατρόμητος Λεκάνης (9-20) 9

12. Ποντιακός Ποντολιβάδου (17-32) 7

13. Μαίανδρος Γέροντα (12-33) 6

14. Αίας Παναγίας (6-42) 3

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η επόμενη-14η αγωνιστική

Μαίανδρος Γέροντα- Ποσειδώνας Καβάλας

Ολυμπιακός Καβάλας-ΑΟ Ποταμιάς

Άρης Πηγών-Θεαγένης Θάσου

Άρης Πρίνου-Ατρόμητος Λεκάνης

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Κεραυνός Καλλιράχης

Αίας Παναγίας- Μυρμιδόνες Καβάλας

ΠΑΟΚ Καβάλας-Πανιώνιος Ξεριάς

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-13η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-Μ. Α Ορφανίου 1-4

Αστέρας Φωλιάς-Μ. Α Φιλίππων 0-2

Κεραυνός Κρηνίδων-Κεραυνός Ελευθερών 1-0

Μακεδονικός Αμισιανών-Δόξα Αμυγδαλεώνα 0-2

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-1

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-ΑΟ Ελαιοχωρίου 3-2

ΑΟ Κάρυανης-Άρης Ζυγού 0-2

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η βαθμολογία-13η αγωνιστική

1. Κεραυνός Κρηνίδων (31-9) 36

2. ΜΑ Φιλίππων (35-10)-31

3. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (25-11) 27

4. Ένωση Παγ. Δρυάδας (31-18) 24

5. Κεραυνός Ελευθερών (29-27) 21

6. Ν. ΜΑ Ορφανίου (22-19) 20

7. Δόξα Αμυγδαλεώνα (22-17) 20

8. Άρης Ζυγού (12-9) 18

9. Αστέρας Φωλιάς (15-21) 16

10 ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (23-29) 13

11. Μακεδονικός Αμισιανών (12-21) 12

12. ΑΟ Κάρυανης (11-25) 11

13. Ασπίδα Πολυστύλου (17-47) 4

14. ΑΟ Ελαιοχωρίου (16-36)) 4

 

Β’ κατηγορία-2ος όμιλος

Η επόμενη-14η αγωνιστική

Αστέρας Φωλιάς-Ασπίδα Πολυστύλου

Μ. Α Ορφανίου-Κεραυνός Κρηνίδων

Μ. Α Φιλίππων-Μακεδονικός Αμισιανών

Κεραυνός Ελευθερών-Ένωση Παγ. Δρυάδας

Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Άρης Ζυγού

ΑΟ Ελαιοχωρίου-ΑΟ Κάρυανης

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-15η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Άρης Ακροποτάμου 2-0

ΑΕ Πιερέων-Ελπίδες Καβάλας 5-2

ΠΟ Κεραμωτής-Οι Λύκοι 6-0

Άγιος Λουκάς-ΑΣ Παγγαίο 2-1

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Θράκη Γραβούνας 3-0 α.α.

Φάρος Μαριών- Ηρακλής Μυρτοφύτου 2-2

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-15η αγωνιστική

1. ΠΟ Κεραμωτής (51-15) 39

2. Άγιος Λουκάς (23-13) 33

3. Καβάλα 2004 (36-13) 32

4. Ηρακλής Μυρτοφύτου (37-24) 28

5. ΑΕ Πιερέων (35-22) 25

6. Ατρόμητος Ακροβουνίου (30-15) 23

7. Άρης Ακροποτάμου (27-18) 22

8. Φάρος Μαριών (25-24) 19

9. Παγγαίο (25-40) 11

10. Οι Λύκοι (14-45) 6

11. Ελπίδες Καβάλας (17-46) 1

12. Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

*** Οι Ελπίδες Kαβάλας ξεκίνησαν χρονιά με – 4 βαθμούς, οι Λύκοι με – 6, το Ακροβούνι με – 4 και η ΑΕ Πιερέων με -2, λόγω τιμωριών από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-16η αγωνιστική

ΑΕ Πιερέων-Καβάλα 2004

Άρης Ακροποτάμου-ΠΟ Κεραμωτής

Ελπίδες Καβάλας-Άγιος Λουκάς-

Οι Λύκοι-Ατρόμητος Ακροβουνίου

ΑΣ Παγγαίο-Ηρακλής Μυρτοφύτου

Θράκη Γραβούνας-Φάρος Μαριών

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris