xerox
xerox

Για την 13η  αγωνιστική της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας η ΑΕΚ Καβάλας «στραβοπάτησε» μέσα στον Πλατανότοπο με αντίπαλο τον Φρίξο (0-0) αλλά από την άλλη πλευρά ο Κεραυνός Πέρνης πήρε εκτός έδρας διπλό (1-2) σε βάρος της Δόξας Θεολόγου.

 

Για τον 1ο όμιλο της Β’ κατηγορίας ο Ολυμπιακός Καβάλας πήρε σπουδαίο εκτός έδρας διπλό με (1-4) στην έδρα του Ποντιακού Ποντολιβάδου ενώ για τον 2ο όμιλο ο Κεραυνός Κρηνίδων πήρε σπουδαίο διπλό εκτός έδρας με το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-(0-1). Τέλος σε ότι έχει να κάνει με το πρωτάθλημα της Γ’ κατηγορίας, η ομάδα της Κεραμωτής που συνέχισε με νίκη συνεχίζει να βρίσκεται στην πρώτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στις αναμετρήσεις που έγιναν σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας το Σαββατοκύριακο (6-7/1), οι βαθμολογίες όπως και οι ερχόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Ε.Π.Σ.Καβάλας-Α’ κατηγορία

Τα αποτελέσματα-13η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-ΜΑ Αντιφιλίππων 2-1

Ατρόμητος Χαλκερού-Aναγέννηση Λιμεναρίων 0-1

Ηρακλής Καβάλας-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 0-3 α.α.

Φρίξος Πλατανοτόπου-ΑΕΚ Καβάλας 0-0

Δόξα Θεολόγου-Κεραυνός Πέρνης 1-2

Ορφέας Ελευθερούπολης-Βύρων Καβάλας 0-2

Εθνικός Νέας Καρυάς-Απόλλων Χρυσοχωρίου 6-0

 

Ε.Π.Σ.Καβάλας-Α’ κατηγορία

Η βαθμολογία-13η αγωνιστική

1. Κεραυνός Πέρνης (33-10) 35

2. ΑΕΚ Καβάλας (32-9) 32

3. Βύρων Καβάλας (31-8) 28

4. ΜΑ Αντιφιλίππων (21-14) 22

5. Βρασίδας Ν. Περάμου (21-16) 22

6. Ορφέας Ελευθερούπολης (22-9) 21

7. Αναγέννηση Λιμεναρίων (22-17) 21

8. Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (24-20) 21

9. Δόξα Θεολόγου (30-19) 16

10. Φρίξος Πλατανοτόπου (17-16) 15

11. Εθνικός Νέας Καρυάς (21-30) 12

12. Ατρόμητος Χαλκερού 12-20) 11

13. Απόλλων Χρυσοχωρίου (11-68) 3

14. Ηρακλής Καβάλας Αποχώρησε

 

Ε.Π.Σ.Καβάλας-Α’ κατηγορία

Η επόμενη-14η αγωνιστική

Εθνικός Νέας Καρυάς- Βρασίδας Ν. Περάμου

ΜΑ Αντιφιλίππων-Ατρόμητος Χαλκερού

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Ηρακλής Καβάλας

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Φρίξος Πλατανοτόπου

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Δόξα Θεολόγου

ΑΕΚ Καβάλας-Βύρων Καβάλας

Κεραυνός Πέρνης-Ορφέας Ελευθερούπολης

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-12η αγωνιστική

Άρης Πηγών- ΑΟ Ποταμιάς 4-1

Άρης Πρίνου- Μαίανδρος Γέροντα 2-1

Ποντιακός Ποντολιβάδου- Ολυμπιακός Καβάλας 1-4

Αίας Παναγίας- Ποσειδώνας Καβάλας 0-2

ΠΑΟΚ Καβάλας- Θεαγένης Θάσου 1-1

Πανιώνιος Ξεριάς- Ατρόμητος Λεκάνης 3-0

Μυρμιδόνες-Κεραυνός Καλλιράχης 4-1

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-12η αγωνιστική

1. Άρης Πηγών (28-11) 30

2. Ολυμπιακός Καβάλας (24-7) 27

3. Άρης Πρίνου (28-16) 27

4. Ποσειδώνας Καβάλας (24-15) 20

5. Θεαγένης Θάσου (27-16) 20

6. Μυρμιδόνες Καβάλας (25-20) 20

7. ΠΑΟΚ Καβάλας (19-13) 18

8. Κεραυνός Καλλιράχης (24-24) 17

9. ΑΟ Ποταμιάς (16-17)15

10. Πανιώνιος Ξεριάς (23-19) 15

11. Ατρόμητος Λεκάνης (9-20) 9

12. Ποντιακός Ποντολιβάδου (17-30) 7

13. Μαίανδρος Γέροντα (12-31) 6

14. Αίας Παναγίας (6-42) 3

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η επόμενη-13η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς-Μαίανδρος Γέροντα

Ολυμπιακός Καβάλας-Άρης Πηγών

Ποσειδώνας Καβάλας-Άρης Πρίνου

Ατρόμητος Λεκάνης-Αίας Παναγίας

Θεαγένης Θάσου-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Κεραυνός Καλλιράχης-ΠΑΟΚ Καβάλας

Πανιώνιος Ξεριάς- Μυρμιδόνες Καβάλας

 

Β2′ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-12η  αγωνιστική

ΜΑ Φιλίππων-Ασπίδα Πολυστύλου 6-1

Κεραυνός Ελευθερών-Μ. Α Ορφανίου 4-1

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Αστέρας Φωλιάς 2-2

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Κεραυνός Κρηνίδων 0-1

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Μακεδονικός Αμισιανών 0-3

ΑΟ Κάρυανης-Ένωση Παγ. Δρυάδας 0-2

Άρης Ζυγού-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 1-0

 

Β2′ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-12η αγωνιστική

1. Κεραυνός Κρηνίδων (30-9) 33

2. ΜΑ Φιλίππων (33-10)-28

3. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (24-11) 24

4. Ένωση Παγ. Δρυάδας (31-17) 24

5. Κεραυνός Ελευθερών (29-26) 21

6. Ν. ΜΑ Ορφανίου (18-18) 17

7. Δόξα Αμυγδαλεώνα (20-17) 17

8. Αστέρας Φωλιάς (15-19) 16

9. Άρης Ζυγού (10-9) 15

10. Μακεδονικός Αμισιανών (12-19)

11. ΑΟ Κάρυανης (11-23) 11

12 ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (20-27) 10

13. Ασπίδα Πολυστύλου (16-43) 4

14. ΑΟ Ελαιοχωρίου (14-34)) 4

 

Β2′ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-13η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-Μ. Α Ορφανίου

Αστέρας Φωλιάς-Μ. Α Φιλίππων

Κεραυνός Κρηνίδων-Κεραυνός Ελευθερών

Μακεδονικός Αμισιανών-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-ΑΟ Ελαιοχωρίου

ΑΟ Κάρυανης-Άρης Ζυγού

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-14η αγωνιστική

Ελπίδες Καβάλας- Καβάλα 2004 0-4

Οι Λύκοι- Άρης Ακροποτάμου 1-3

ΑΣ Παγγαίο- ΑΕ Πιερέων 2-2

Θράκη Γραβούνας- ΠΟ Κεραμωτής 0-3 α.α.

Φάρος Μαριών-Άγιος Λουκάς 0-0

Ηρακλής Μυρτοφύτου-Ατρόμητος Ακροβουνίου 3-2

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-14η αγωνιστική

1. ΠΟ Κεραμωτής (48-15) 36

2. Άγιος Λουκάς (21-12) 30

3. Καβάλα 2004 (34-13) 29

4. Ηρακλής Μυρτοφύτου (35-22) 27

5. ΑΕ Πιερέων (30-20) 22

6. Άρης Ακροποτάμου (27-16) 22

7. Ατρόμητος Ακροβουνίου (27-15) 20

8. Φάρος Μαριών (23-22) 18

9. Παγγαίο (24-38) 11

10. Οι Λύκοι (14-39) 6

11. Ελπίδες Καβάλας (15-41 1

12. Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

*** Οι Ελπίδες Kαβάλας ξεκίνησαν χρονιά με – 4 βαθμούς, οι Λύκοι με – 6, το Ακροβούνι με – 4 και η ΑΕ Πιερέων με -2, λόγω τιμωριών από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

 

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η επόμενη-15η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Άρης Ακροποτάμου

ΑΕ Πιερέων-Ελπίδες Καβάλας

ΠΟ Κεραμωτής-Οι Λύκοι

Άγιος Λουκάς-ΑΣ Παγγαίο

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Θράκη Γραβούνας

Φάρος Μαριών- Ηρακλής Μυρτοφύτου

 

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris