xerox
xerox

Με αμείωτο ενδιαφέρον συνεχίζονται όλα τα πρωταθλήματα της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας και το προηγούμενο Σαββατοκύριακο (9-10/120 δόθηκε συνέχεια σε όλες τις κατηγορίες, με τα φαβορί να επικρατούν χωρίς βέβαια να μην παρατηρηθούν και κάποιες εκπλήξεις.

 

Πιο συγκεκριμένα διεξήχθησαν αναμετρήσεις για την 11η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Κ. με τον Κεραυνό Πέρνης και την ΑΕΚ Καβάλας να ξεπερνούν με επιτυχία τα επόδια που αντιμετώπισαν, έγινα παιχνίδια για την 10η αγωνιστική στους δύο (2) ομίλους της Β’ κατηγορίας και αγώνες για την 12η αγωνιστική της Γ’ κατηγορίας.

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας, οι βαθμολογίες όπως και οι ερχόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής:

 

Ε.Π.Σ.Καβάλας-Α’ κατηγορία

Τα αποτελέσματα-11η αγωνιστική

Βρασίδας Ν. Περάμου-Λιμενάρια 3-0

Απόλλων Χρυσοχωρίου- Νέα Καρβάλη 0-4

Εθνικός Ν. Καρυάς-Κεραυνός Πέρνης 0-1

Ηρακλής Καβάλας-Βύρων Καβάλας 0-3 α.α.

Ατρόμητος Χαλκερού-Ορφέας Ελευθ. 0-0

ΜΑ Αντιφιλίππων-ΑΕΚ Καβάλας 0-1

Δόξα Θεολόγου-Φρίξος Πλατανοτόπου2-2

 

Ε.Π.Σ.Καβάλας-Α’ κατηγορία

Η βαθμολογία-11η αγωνιστική

1. Κεραυνός Πέρνης (28-9) 29

2. ΑΕΚ Καβάλας (28-7) 25

3. Βύρων Καβάλας (27-8) 22

4. ΜΑ Αντιφιλίππων (18-11) 19

5. Αναγέννηση Λιμεναρίων (20-15) 18

6. Ορφέας Ελευθερούπολης (20-5) 18

6. Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (19-18) 17

7. Δόξα Θεολόγου (22-15) 16

8. Βρασίδας Ν. Περάμου (18-13) 16

9. Φρίξος Πλατανοτόπου (17-14) 14

10. Ατρόμητος Χαλκερού 12-19) 11

12. Εθνικός Νέας Καρυάς (13-28) 8

13. Απόλλων Χρυσοχωρίου (10-55) 3

14. Ηρακλής Καβάλας Αποχώρησε

*** Έναν αγώνα λιγότερο έχουν Βρασίδας Και ΑΕΚ Καβάλας.

 

Ε.Π.Σ.Καβάλας-Α’ κατηγορία

Η ερχόμενη-12η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Ν. Πέραμος

Αναγέννηση Λιμεναρίων-ΜΑ Αντιφιλίππων

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Εθνικός Ν. Καρυάς

ΑΕΚ Καβάλας-Ατρόμητος Χαλκερού

Ορφέας Ελευθερούπολης-Πλατανότοπος

Κεραυνός Πέρνης=Ηρακλής Καβάλας

Βύρωνας Καβάλας-Δόξα Θεολόγου


Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα-10η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριάς-Μαίανδρος Γέροντα 3-0

ΠΑΟΚ Καβάλας-Άρης Πηγών 4-0

Ατρόμητος Λεκάνης Θεαγένης 2-0

Μυρμιδόνες-Ολυμπιακός Καβ. 1-1

Καλλιράχη-Ποσειδώνας Καβάλας 0-3

Ποντιακός Ποντολιβάδου-ΑΟ Ποταμιάς δ.δ.

Αίας Παναγίας-Άρης Πρίνου 2-6

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η βαθμολογία-10η αγωνιστική

1. Άρης Πηγών (22-10) 24

2. Ολυμπιακός Καβάλας (18-5) 21

3. Άρης Πρίνος (22-13) 21

4. Θεαγένης Θάσου (25-13) 19

5. Ποσειδώνας Καβάλας (20-14) 17

6. Μυρμιδόνες Καβάλας (19-18) 15

7. ΑΟ Ποταμιάς (13-9)14

8. ΠΑΟΚ Καβάλας (19-9) 17

9. Κεραυνός Καλλιράχης (19-18) 14

10. Πανιώνιος Ξεριάς (14-17) 12

11. Μαίανδρο Γέροντα (9-26) 6

12. Ποντιακός Ποντολιβάδου (16-24) 6

13. Ατρόμητος Λεκάνης (8-13) 9

14. Αίας Παναγίας (3-38) 0

*** Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Ποντολίβαδο και ΑΟ Ποταμιά;.

 

Β’ κατηγορία-1ος όμιλος

Η ερχόμενη-11η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς-Άρης Πρίνου

Άρης Πηγών-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Μαίανδρος Γέροντα-Αίας Παναγίας

Ολυμπιακός Καβάλας-ΠΑΟΚ Καβάλας

Ποσειδώνας Καβάλας-Πανιώνιος Ξεριάς

Θεαγένης Θάσου-Μυρμιδόνες

Κεραυνός Καλλιράχης-Ατρόμητος Λεκάνης

 

Β2′ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-10η αγωνιστική

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ασπίδα Πολυστύλου 2-2

Βυζάντιο Κοκκινοχώματος-Κεραυνός Ελευθερών 1-0

ΑΟ Ελαιοχωρίου-ΜΑ Φιλίππων 0-4

ΑΟ Κάρυανης-Ν. ΜΑ Ορφανίου 1-2

Άρης Ζυγού-Αστέρας Φωλιάς 0-1

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Κεραυνός Κρηνίδων 4-6

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Μακεδονικός Αμισιανών 2-1

 

Β2′ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-10η αγωνιστική

1. Κεραυνός Κρηνίδων (25-9) 27

2. ΜΑ Φιλίππων (26-8-24

3. Ένωση Παγ. Δρυάδας (25-14) 21

4. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (21-10) 21

5. Ν. ΜΑ Ορφανίου (19-13) 17

6. Δόξα Αμυγδαλεώνα (17-14) 15

7. Κεραυνός Ελευθερών (21-23) 15

8. Αστέρας Φωλιάς (15-15)14

9. ΑΟ Κάρυανης (11-17) 11

10. Άρης Ζυγού (9-10) 11

11. Μακεδονικός Αμισιανών (8-18) 8

12 ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (16-23) 7

13. Ασπίδα Πολυστύλου (12-33) 4

14. ΑΟ Ελαιοχωρίου (10-29)) 3

 

Β2′ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-11η αγωνιστική

Ασπίδα Πολυστύλου-Κεραυνός Ελευθερών

ΜΑ Φιλίππων-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ν. ΜΑ Ορφανίου-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος

Αστέρας Φωλιάς-ΑΟ Ελαιοχωρίου

Κεραυνός Κρηνίδων-ΑΟ Κάρυανης

Μακεδονικός Αμισιανών-Άρης Ζυγού

ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Ένωση Παγ. Δρυάδας

 

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Τα αποτελέσματα-12η αγωνιστική

ΑΣ Παγγαίο-Καβάλα 2004 2-2

Θράκη Γραβούνας-Οι Λύκοι 0-3 α.α.

Φάρος Μαριών-Ελπίδες Καβάλας 3-0 α.α.

Ηρακλής Μυρτοφύτου-Άρης Ακροποτάμου 3-0

Ατρόμητος Ακροβουνίου-ΑΕ Πιερέων 3-1

Άγιος Λουκάς-ΠΟ Κεραμωτής 1-5

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η βαθμολογία-12η αγωνιστική

1. ΠΟ Κεραμωτής (42-14) 30

2. Άγιος Λουκάς (19-12) 26

3. Ηρακλής Μυρτοφύτου (31-17) 24

5. Καβάλα 2004 (26-13) 23

6. ΑΕ Πιερέων (23-17) 18

7. Ατρόμητος Ακροβουνίου (20-11) 16

8. Άρης Ακροποτάμου (2012)-16

9. Φάρος Μαριών (22-14) 16

10. Παγγαίο (18-29) 7

11. ΟιΛύκοι (13-29) 6

12. Ελπίδες Καβάλας (13-34) 3

13. Θράκη Γραβούνας Αποχώρησε

 

*** Οι Ελπίδες ξεκίνησαν χρονιά με – 4 βαθμούς, οι Λύκοι με – 6, το Ακροβούνι με – 4 και η ΑΕ Πιερέων με -2, λόγω τιμωριών από την περσινή αγωνιστική περίοδο.

*** Οι Μαριές και το Ακροβούνι έχουν από δύο αγώνες λιγότερους, ενώ Ακροπόταμος και Παγγαίο από έναν.

 

Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας

Η ερχόμενη-13η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Οι Λύκοι

Ελπίδες Καβάλας-ΑΣ Παγγαίο

Άρης Ακροποτάμου-Θράκη Γραβούνας

ΑΕ Πιερέων-Φάρος Μαριών

ΠΟ Κεραμωτής-Ηρακλής Μυρτοφύτου

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Άγιος Λουκάς

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris