xerox
xerox

Δύο νίκες και μία ήττα ήταν ο απολογισμός για τις τρεις ομάδες του νομού Καβάλας για την 10η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ένας απολογισμός ο οποίος σε γενικές γραμμές κρίνεται μερικώς  ικανοποιητικός στους αγώνες που έδωσαν και με τους οποίος ολοκλήρωσαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το 2017.

 

Στην Ξάνθη ο Α.Ο.Κ. απογοήτευσε και γνώρισε την ήττα από τον Ορφέα με (1-0) ενώ στην Κομοτηνή ο Νέστος ήταν σαφώς ανώτερος από την ομάδα της Δόξας Προσκυνητών, έχασε πολλές ευκαιρίες και με ανατροπή πήρε τη νίκη με σκορ (1-2). Στο 66’ μετά το σουτ του Δραγανίδη, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και στο «ριμπάουντ» ο Σιχλιμοίρης με ωραίο διαγώνιο σουτ, έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Αθανασίου για να γράψει το (1-0). Στη συνέχεια ο Νέστος όχι μόνο έφερε το παιχνίδι στα ίσια με το Παυλακάκη στο 80’ αλλά στο 82’ ο Μιχαηλίδης έσπασε τη μπάλα στον Κρολ, ο οποίος με ωραίο σουτ νίκησε τον Νικολίτσα για την ολική ανατροπή (1-2). Από την άλλη πλευρά ο Αετός Ορφανού που αγωνίστηκε στο γήπεδο του Οφρυνίου κόντρα την ΑΕ Διδυμοτείου πήρε τη νίκη με σκορ (1-0) και ανέβηκε ακόμη περισσότερο στον πίνακα της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι πήραν το πολυπόθητο νικηφόρο αποτέλεσμα με το γκολ του Φώτη Τζαμπέγια στο τέλος του α’ ημιχρόνου.

 

Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα-10η αγωνιστική

Συνοπτικά τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν στους αγώνες που έγιναν για την 10η αγωνιστική ημέρα στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής είναι οι εξής:

 

Ορφέας Ξάνθης-Καβάλα 1-0

Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1

Δόξα Προσκυνητών-Νέστος Χρυσούπολης 1-2

ΜΑ Ξηροποτάμου-Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 1-0

Αετός Ορφανού-ΑΕ Διδυμοτείχου 1-0

Ελπίδα Σκουτάρεως-ΜΑ Καρπερής 1-0

 

Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος

Η βαθμολογία-10η αγωνιστική

1.Απόλλων Παραλιμνίου 20 (18-5)
————————————
2. Ελπίδα Σκουτάρεως 21 (14-8)

3. Καβάλα 17 (12-7)

4. Νέστος Χρυσούπολης 17 (12-5)

5. Άρης Αβάτου 14 (7-7)

7. Αετός Ορφανού 15 (10-10)

7. ΑΕ Διδυμοτείχου 13 (8-6)

————————————

8. Ορφέας Ξάνθης 12 (7-9)

9. Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 11 (6-10)

10. Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής 8 (7-11)

11. Δόξα Προσκυνητών 8 (11-18)

12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 6 (6-17)

 

Γ’ Εθνική-1ος Όμιλος

 11η αγωνιστική ημέρα

Συνοπτικά τα παιχνίδια που θα διεξαχθούν για την 11η αγωνιστική ημέρα στον 1ο όμιλο της Γ’ Εθνικής είναι τα εξής:

 

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Άρης Αβάτου

Νέστος Χρυσούπολης-Αετός Ορφανού

Ορφέας Ξάνθης-Ελπίδα Σκουτάρεως

ΜΑ Καρπερής-Δόξα Προσκυνητών

Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΕ Διδυμοτείχου

Καβάλα-ΜΑ Ξηροποτάμου


Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris