Και ενώ οι αναταράξεις συνεχίζονται σε διοικητικό επίπεδο στην Ε.Π.Σ. Καβάλας, σε κανονικούς ρυθμούς μπαίνουν σιγά σιγά όλα τα πρωταθλήματα της τοπικής ένωσης και μέσα στο Σαββατοκύριακο (23-24/9) θα γίνουν πολλές και ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις σε πολλά μέτωπα.
Πιο συγκεκριμένα θα δοθεί συνέχεια με την 2η αγωνιστική της 2ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία, ξεκινάει ο 2ος όμιλος της Β’ κατηγορίας, ενώ θα διεξαχθεί και η 2ης αγωνιστική στη Γ’ κατηγορία.
Αναλυτικά οι αναμετρήσεις που θα γίνουν σε όλα τα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ. Καβάλας το Σαββατοκύριακο (23-24/9) είναι ως εξής:
Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας
Η ερχόμενη-2η αγωνιστική
Ατρόμητος Χαλκερού-Βρασίδας Ν. Περάμου
Εθνικός Ν. Καρυάς-Ηρακλής Καβάλας
Μ.Α. Αντιφιλίππων -Φρίξος Πλατανοτόπου
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Δόξα Θεολόγου
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Βύρων Καβ’αλας
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης -Ορφέας Ελευθ/ληης
Α.Ε.Κ. Καβάλας-Κεραυνός Πέρνης
Α’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας
Η βαθμολογία-1η αγωνιστική
1. Φρίξος Πλατανοτόπου (5-1) 3
2. Απόλλων Χρυσοχωρίου (3-0) 3
3. Βρασίδας Ν. Περάμου (3-1) 3
4. ΑΕΚ Καβάλας (2-1) 3
5. Ναζιανζός Ν. Καρβάλς (2-1) 3
6. ΜΑ Αντιφιλίππων (1-0) 3
7. Κεραυνός Πέρνης (1-1) 1
8. Ορφέας Ελευθερούπολης (1-1) 1
9. Ατρόμητος Χαλκερού (0-1) 1
10. Βύρων Καβάλας (1-2) 0
11.Δόξα Θεολόγου (1-2) 0
12.Εθνικός Νέας Καρυάς (1-3) 0
13.Αναγέννηση Λιμεναρίων (1-5) 0
14.Ηρακλής Καβάλας Αποσύρθηκε
Β1” κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας
Η ερχόμενη-2η αγωνιστική
Ποσειδώνας Καβάλας-ΑΟ Ποταμιάς
Ολυμπιακός Καβάλας-Θεαγένης
Μαίανδρος Γέροντας-Ατρόμητος Λεκάνης
Άρης Πηγών-Κεραυνός Καλλιράχης
Άρης Πρίνου-Μυρμιδόνες
Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ξεριάς
Αίας Παναγίας-ΠΑΟΚ Καβάλας
Β1 κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας
Η βαθμολογία-1η αγωνιστική
1. Κεραυνός Καλλιράχης (6-2) 3
2. Μυρμιδόνες Καβάλας (4-0) 3
3. Ποσειδώνας Καβάλας (4-1) 3
4. Άρης Πρίνου (3-1) 3
5. Άρης Πηγών (2-1)3
6. ΑΟ Ποταμιάς Θάσου (1-0) 3
7. ΠΑΟΚ Καβάλας (0-0) 1
8. Πανιώνιος Ξεριάς (0-0) 1
9. Ολυμπιακός Καβάλας (0-1) 0
10.Θεαγένης Θάσου (1-2) 0
11.Ατρόμητος Λεκάνης (1-3) 0
12.Μαίανδρος Γέροντα (1-4) 0
13.Αίας Παναγίας (0-4) 0
14.Ποντιακός Ποντολιβάδου (2-6) 0
Β12′ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας
Η ερχόμενη-2η αγωνιστική
Aσπίδα Πολυστύλου-Αστέρας Φωλιάς
Κεραυνός Κρηνίδων-Ν. ΜΑ Ορφανίου
Μακεδονικός Αμισιανών-ΜΑ Φιλίππων
Ένωση Παγ. Δρυάδας-Κεραυνός Ελευθερών
ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα-Δόξα Αμυγδαλεώνα
Άρης Ζυγού-Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
ΑΟ Κάρυανης-ΑΟ Ελαιοχωρίου
Γ’ κατηγορία-Ε.Π.Σ. Καβάλας
Η ερχόμενη-2η αγωνιστική
Οι Λύκοι-Καβάλα 2004
Παγγαίο-Ελπίδες Καβάλας
Θράκη Γραβούνας-Ακροπόταμος
Φάρος Μαριών-ΑΕ Πιερέων
Ηρακλής Ν. Μυρτοφύτου-ΠΟ Κεραμωτής
Άγιος Λουκάς-Ατρόμητος Ακροβουνίου