xerox
xerox

Η ομάδα του Νέστου Χρυσούπολης αναδείχθηκε πρωταθλήτρια ομάδα στην League, της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας, αφού στο μπαράζ ανόδου νίκησε σήμερα Σάββατο (25/4) στο γήπεδο του Κοκκινοχώματος με σκορ (1-0) τον Αετό Ορφανού. Ήταν ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, πλούσιο σε συγκινήσεις με την ομάδα του Νίκου Καραμπετάκη να παίρνει τη νίκη και πλέον να στρέφει το ενδιαφέρον και την προσοχή της τόσο στα μπαράζ ανόδου σε επίπεδο Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης όσο και στο παιχνίδι που θα δώσει την ερχόμενη Τετάρτη (29/4) στο δημοτικό γήπεδο της Παραμυθιάς για τον μεγάλο ημιτελικό του 42ου Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδας με το Σούλι.

 

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα, τα οποία σημειώθηκαν μέσα στο Σαββατοκύριακο (25-26/4) που διανύσαμε σε όλους τους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν για την Β’ φάση, στα πρωταθλήματα της Ε.Π.Σ Καβάλας, οι βαθμολογίες, καθώς και οι επόμενες αγωνιστικές έχουν ως εξής: 

 

LeagueΕ.Π.Σ. Καβάλας

Γκρουπ υποβιβασμού

League-1ος όμιλος

7η αγωνιστική

Θεαγένης Θάσου-ΠΑΟΚ Καβάλας 3-0

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Α.Ε. Καβάλας 3-1

Ρεπό: Απόλλων Χρυσοχωρίου

 

Ειδική βαθμολογία

League-1ος όμιλος

Γκρουπ υποβιβασμού

1. Α.Ε. Καβάλας (10-7) 23

2. Απόλλων Χρυσοχωρίου (9-9) 20

3. Ναζιανζός Νέας Καρβάλης (8-7) 20

4. Θεαγένης Θάσου (10-10) 17

5. ΠΑΟΚ Καβάλας (6-10) 13

 

Η επόμενη – 8η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Θεαγένης

ΠΑΟΚ- Ναζιανζός Νέας Καρβάλης

Ρεπό: Α.Ε. Καβάλας

 

League Ε.Π.Σ. Καβάλας

Γκρουπ υποβιβασμού

League-2ος όμιλος

7η αγωνιστική

Κρηνίδες-Βρασίδας Ν. Περάμου 1-0

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-Αμισιανά 2-6

Ρεπό: ΑΣ Παγγαίο

 

Ειδική βαθμολογία

League-2ος όμιλος

Γκρουπ υποβιβασμού

1. Βρασίδας Νέας Περάμου (14-3) 29

2. Μακεδονικός Αμισιανών (17-7) 25

3. Κεραυνός Κρηνίδων (11-2) 25

4. Α.Σ. Παγγαίο (6-24) 9

5. Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου (6-18) 8

 

Η επόμενη – 8η αγωνιστική

Α.Σ. Παγγαίο-Κεραυνός Κρηνίδων

Ν. Πέραμος-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου

Ρεπό: Μακεδονικός Αμισιανών

 

Α’ κατηγορία – Γκρουπ ανόδου

1ος όμιλος – 6η αγωνιστική

Εθνικός Ν. Καρυάς-Αετός Ερατεινού 2-0

Α.Ο. Ποταμιάς-Αίας Παναγίας 2-1

Ρεπό: Άρης Πηγών

 

Η βαθμολογία

1. Αετός Ερατεινού (9-6) 28

2. Εθνικός Νέας Καρυάς (10-4) 25

3. Άρης Πηγών (8-4) 22

4. Αίας Παναγίας (7-8) 21

5. Α.Ο. Ποταμιάς (3-13) 17

 

Η επόμενη – 7η αγωνιστική

Αίας Παναγίας-Εθνικός Ν. Καρυάς

Άρης Πηγών- Α.Ο. Ποταμιάς

Ρεπό: Αετός Ερατεινού

 

Α’ κατηγορία – Γκρουπ υποβιβασμού

1ος όμιλος – 6η αγωνιστική

Μυρμιδόνες Καβάλας-Χαλκερό 0-1

Μαίανδρος Γέροντα-Άρης Πρίνου 0-5

Ρεπό: Θράκη Γραβούνας

 

Η βαθμολογία

1. Θράκη Γραβούνας (9-5) 20

2. Άρης Πρίνου (15-5) 18

3. Μυρμιδόνες Καβάλας (7-8) 17

4. Ατρόμητος Χαλκερού (10-7) 15

5. Μαίανδρος Γέροντα (3-19) 8

 

Η επόμενη – 7η αγωνιστική

Άρης Πρίνου-Μυρμιδόνες Καβάλας

Θράκη Γραβούνας- Μαίανδρος Γέροντα-

Ρεπό: Ατρόμητος Χαλκερού

 

Α’ κατηγορία – Γκρουπ ανόδου

2ος όμιλος – 6η αγωνιστική

Βύρων Καβάλας-Ασπίδα Πολυστύλου 2-1

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Αμυγδαλεώνας 1-2

Ρεπό: Ν. Μ.Α. Ορφανίου

 

Η βαθμολογία

1. Βύρων Καβάλας (11-5) 36

2. Ν. Μ.Α. Ορφανίου (6-1) 29

3. Δόξα Αμυγδαλεώνα (8-6) 23

4. ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (6-10) 18

5. Ασπίδα Πολυστύλου (2-10) 13

 

Η ερχόμενη – 7η αγωνιστική

Αμυγδαλεώνας-Βύρων Καβάλας

Ν. Μ.Α. Ορφανίου-ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα

Ρεπό: Ασπίδα Πολυστύλου

 

Α’ κατηγορία – Γκρουπ υποβιβασμού

2ος όμιλος – 6η αγωνιστική

Άρης Ζυγού-Ατρόμητος Ακροβουνίου 3-0 α.α.

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Ελευθεραί 0-2

Ρεπό: Δόξα Λυδίας

 

Η βαθμολογία

1. Άρης Ζυγού (12-5) 24

2. Ένωση Παγ. Δρυάδας (13-6) 22

3. Δόξα Λυδίας (8-7) 17

4. Κεραυνός Ελευθερών (8-7) 16

5. Ατρόμητος Ακροβουνίου -1

 

Η επόμενη- 7η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών-Άρης Ζυγού

Δόξα Λυδίας-Ένωση Παγ. Δρυάδας

Ρεπό: Ατρόμητος Ακροβουνίου

 

Β’ κατηγορία – Γκρουπ ανόδου

1ος όμιλος – 6η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριά-Καβάλα 2004 2-0

Ποσειδώνας Κ.-Ατρόμητος Λεκάνης 1-6

Ρεπό: Κεραυνός Καλλιράχης

 

Η βαθμολογία

1. Πανιώνιος Ξεριά (8-6) 26

2. Κεραυνός Καλλιράχης (5-2)20

3. Ατρόμητος Λεκάνης  (16-6) 19

4. Καβάλα 2004 (5-11) 12

5. Ποσειδώνας Καβάλας (2-13) 10

 

Η επόμενη – 7η αγωνιστική

Λεκάνη-Πανιώνιος Ξεριά

Καλλιράχη-Ποσειδώνας Καβάλας

Ρεπό: Καβάλα 2004

 

Β’ κατηγορία – Γκρουπ ανόδου

2ος όμιλος – 6η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων-Φίλιππος Χρυσοκάστρου 3-2

Α.Ο. Ελαιοχωρίου-Φρίξος Ελευθ/πολης 3-0

Ρεπό: Φρίξος Πλατανοτόπου

 

Η βαθμολογία

1. Μ.Α. Φιλίππων (8-9) 26

2. Φρίξος Πλατανοτόπου (8-4) 21

3. Α.Ο. Ελαιοχωρίου (8-3) 23

4. Φίλιππος Χρυσοκάστρου (8-6) 15

5. Φρίξος Ελευθερούπολης (1-10) 9

 

Η επόμενη – 7η αγωνιστική

Φρίξος Ελευθ/λης-ΜΑ Φιλίππων-

Πλατανότοπος-Α.Ο. Ελαιοχωρίου-

Ρεπό: Φίλιππος Χρυσοκάστρου

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris