xerox
xerox

 

Με τη συμμετοχή 20 ομάδων που συγκροτούν 2 ομίλους φέτος διεξάγεται το πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας και αναμφισβήτητα υπάρχει τεράστιο ενδιαφέρον. Στον 1ο όμιλο οι 10 ομάδες οι οποίες θα συμμετάσχουν είναι οι εξής: Εθνικός Ν. Καρυάς, Φίλιπποι Καβάλας, ΑΟ Ποταμιάς Θάσου, Μαίανδρος Γέροντα, Άρης Κεχροκάμπου, Φάρος Μαριών, Κεραυνός Καλλιράχης, Ποσειδώνας Καβάλας, ΠΑΟ Καβάλας, Ποντιακός Ποντολιβάδου. Στο 2ο όμιλο της Β΄ κατηγορίας οι 10 ομάδες οι οποίες λαμβάνουν μέρος είναι οι εξής: Δόξα Αμυγδαλεώνα, Καβάλα 2004, Μ.Α. Φιλίππων, Φίλιππος Χρυσοκάστρου, Ν. Μ.Α. Ορφανίου, ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα, Ένωση Παγ. Δρυάδας, Α.Ο. Ελαιοχωρίου, Μ.Α. Μεσορόπης, Μακεδονικός Αμισιανών.

 

Β΄ κατηγορία


1ος όμιλος

 

1η αγωνιστική

Εθνικός Ν. Καρυάς-Φίλιπποι Καβάλας

ΑΟ Ποταμιάς-Μαίανδρος Γέροντα

Άρης Κεχροκάμπου-Φάρος Μαριών

Κεραυνός Καλλιράχης-Ποσειδών Καβάλας

ΠΑΟΚ –Ποντιακός Ποντολιβάδου

 

2η αγωνιστική

Φίλιπποι Καβάλας-Άρης Κεχροκάμπου

ΑΟ Ποταμιάς-Εθνικός Ν. Καρυάς

Ποσειδών Καβάλας-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Φάρος Μαριών-ΠΑΟΚ

Μαίανδρος Γέροντα-Κεραυνός Καλλιράχης

 

3η αγωνιστική

Εθνικός Ν. Καρυάς-Άρης Κεχροκάμπου

Κεραυνός Καλλιράχης-ΑΟ Ποταμιάς

ΠΑΟΚ-Φίλιπποι Καβάλας

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Μαίανδρος Γέροντα

Ποσειδών Καβάλας-Φάρος Μαριών

 

4η αγωνιστική

Φίλιπποι Καβάλας-Ποσειδών Καβάλας

ΑΟ Ποταμιάς-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Άρης Κεχροκάμπου-ΠΑΟΚ

Κεραυνός Καλλιράχης-Εθνικός Ν. Καρυάς

Μαίανδρος Γέροντα-Φάρος Μαριών
                       

5η αγωνιστική

Εθνικός Ν. Καρυάς-ΠΑΟΚ

Φίλιπποι Καβάλας-Μαίανδρος Γέροντα

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Κεραυνός Καλλιράχης

Ποσειδών Καβάλας-Άρης Κεχροκάμπου

Φάρος Μαριών-ΑΟ Ποταμιάς

 

6η αγωνιστική

ΑΟ Ποταμιάς-Φίλιπποι Καβάλας

Άρης Κεχροκάμπου-Μαίανδρος Γέροντα

Κεραυνός Καλλιράχης-Φάρος Μαριών

ΠΑΟΚ -Ποσειδών Καβάλας

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Εθνικός Ν. Καρυάς

 

7η αγωνιστική

Φίλιπποι Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης

Άρης Κεχροκάμπου-ΑΟ Ποταμιάς

Ποσειδών Καβάλας-Εθνικός Ν. Καρυάς

Φάρος Μαριών-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Μαίανδρος Γέροντα-ΠΑΟΚ

 

8η αγωνιστική

Εθνικός Ν. Καρυάς-Φάρος Μαριών

Κεραυνός Καλλιράχης-Άρης Κεχροκάμπου

ΠΑΟΚ-ΑΟ Ποταμιάς

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Φίλιπποι Καβάλας

Μαίανδρος Γέροντα-Ποσειδών Καβάλας

                       

9η αγωνιστική

Εθνικός Ν. Καρυάς-Μαίανδρος Γέροντα

ΑΟ Ποταμιάς-Ποσειδών Καβάλας

Άρης Κεχροκάμπου-Ποντιακός Ποντολιβάδου

ΠΑΟΚ-Κεραυνός Καλλιράχης

Φάρος Μαριών-Φίλιπποι Καβάλας

 


Β΄ κατηγορία


2ος όμιλος

 

1η αγωνιστική                      

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Καβάλα 2004

Μ.Α. Φιλίππων-Φίλιππος Χρυσοκάστρου

Ν.Μ.Α. Ορφανίου-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΑΟ Ελαιοχωρίου

Μ.Α. Μεσορόπης-Μακεδονικός Αμισιανών

 

2η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Ν.Μ.Α. Ορφανίου

Μ.Α. Φιλίππων-Δόξα Αμυγδαλεώνα

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Μακεδονικός Αμισιανών

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Μ.Α. Μεσορόπης

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Ένωση Παγ. Δρυάδας

 

3η αγωνιστική

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ν.Μ.Α. Ορφανίου

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Μ.Α. Φιλίππων

Μ.Α. Μεσορόπης-Καβάλα 2004

Μακεδονικός Αμισιανών-Φίλιππος Χρυσοκάστρου

ΑΟ Ελαιοχωρίου-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

 

4η αγωνιστική

Καβάλα 2004 -ΑΟ Ελαιοχωρίου

Μ.Α. Φιλίππων-Μακεδονικός Αμισιανών

Ν.Μ.Α. Ορφανίου-Μ.Α. Μεσορόπης

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

 

5η αγωνιστική

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Μ.Α. Μεσορόπης

Καβάλα 2004 -Φίλιππος Χρυσοκάστρου

Μακεδονικός Αμισιανών-Ένωση Παγ. Δρυάδας

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ν.Μ.Α. Ορφανίου

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Μ.Α. Φιλίππων

 

6η αγωνιστική

Μ.Α. Φιλίππων-Καβάλα 2004

Ν.Μ.Α. Ορφανίου-Φίλιππος Χρυσοκάστρου

Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Μ.Α. Μεσορόπης-ΑΟ Ελαιοχωρίου

Μακεδονικός Αμισιανών-Δόξα Αμυγδαλεώνα

 

7η αγωνιστική

Καβάλα 2004 -Ένωση Παγ. Δρυάδας

Ν.Μ.Α. Ορφανίου-Μ.Α. Φιλίππων

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Δόξα Αμυγδαλεώνα

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Μακεδονικός Αμισιανών

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Μ.Α. Μεσορόπης

 

8η αγωνιστική

Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Ν.Μ.Α. Ορφανίου

Μ.Α. Μεσορόπης-Μ.Α. Φιλίππων

Μακεδονικός Αμισιανών-Καβάλα 2004

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-ΑΟ Ελαιοχωρίου

 

9η αγωνιστική

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Φίλιππος Χρυσοκάστρου

Μ.Α. Φιλίππων-ΑΟ Ελαιοχωρίου

Ν.Μ.Α. Ορφανίου-Μακεδονικός Αμισιανών

Μ.Α. Μεσορόπης-Ένωση Παγ. Δρυάδας

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Καβάλα 2004

 

 

Η κλήρωση του πρωταθλήματος της Γ΄ κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Καβάλας για την περίοδο 2012-13

 

Σε έναν όμιλο διεξάγεται φέτος το πρωτάθλημα της Γ΄ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας και σ’ αυτό συμμετέχουν 10 ομάδες και αυτές είναι οι εξής: Φίλιππος Πλατανοτόπου, Πανιώνιος Ξεριά, Ατρόμητος Λεκάνης, Αστέρας Φωλιάς, Φρίξος Ελευθερούπολης, Άρης Πηγών, Παράδεισος, Αετός Ερατεινού, Ελπίδα Κρυονερίου και Λύκοι.

 

Γ΄ κατηγορία


1η αγωνιστική

Φρίξος Πλατανοτόπου-Πανιώνιος Ξεριά

Ατρόμητος Λεκάνης-Αστέρας Φωλιάς

Φρίξος Ελευθερούπολης-Άρης Πηγών

Παράδεισος-Λύκοι

Αετός Ερατεινού-Ελπίδα Κρυονερίου

 

2η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριά-Φρίξος Ελευθερούπολης

Ατρόμητος Λεκάνης-Φρίξος Πλατανοτόπου

Λύκοι- Ελπίδα Κρυονερίου

Άρης Πηγών-Αετός Ερατεινού

Αστέρας Φωλιάς-Παράδεισος

 

3η αγωνιστική

Φρίξος Πλατανοτόπου-Φρίξος Ελευθερούπολης

Παράδεισος-Ατρόμητος Λεκάνης

Αετός Ερατεινού-Πανιώνιος Ξεριά

Ελπίδα Κρυονερίου-Αστέρας Φωλιάς

Λύκοι-Άρης Πηγών

 

4η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριά-Λύκοι

Ατρόμητος Λεκάνης   -Ελπίδα Κρυονερίου

Φρίξος Ελευθερούπολης-Αετός Ερατεινού

Παράδεισος-Φρίξος Πλατανοτόπου

Αστέρας Φωλιάς-Άρης Πηγών

 

5η αγωνιστική

Φρίξος Πλατανοτόπου-Αετός Ερατεινού

Πανιώνιος Ξεριά-Αστέρας Φωλιάς

Ελπίδα Κρυονερίου-Παράδεισος

Λύκοι  -Φρίξος Ελευθερούπολης

Άρης Πηγών-Ατρόμητος Λεκάνης

 

6η αγωνιστική

Ατρόμητος Λεκάνης-Πανιώνιος Ξεριά

Φρίξος Ελευθερούπολης-Αστέρας Φωλιάς

Παράδεισος-Άρης Πηγών

Αετός Ερατεινού-Λύκοι

Ελπίδα Κρυονερίου-Φρίξος Πλατανοτόπου

 

7η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριά-Παράδεισος

Φρίξος Ελευθερούπολης-Ατρόμητος Λεκάνης

Λύκοι  -Φρίξος Πλατανοτόπου

Άρης Πηγών-Ελπίδα Κρυονερίου

Αστέρας Φωλιάς-Αετός Ερατεινού

 

8η αγωνιστική

Φρίξος Πλατανοτόπου-Άρης Πηγών

Παράδεισος-Φρίξος Ελευθερούπολης

Αετός Ερατεινού-Ατρόμητος Λεκάνης

Ελπίδα Κρυονερίου-Πανιώνιος Ξεριά

Αστέρας Φωλιάς-Λύκοι

 

9η αγωνιστική

Φρίξος Πλατανοτόπου-Αστέρας Φωλιάς

Ατρόμητος Λεκάνης   -Λύκοι

Φρίξος Ελευθερούπολης-Ελπίδα Κρυονερίου

Αετός Ερατεινού-Παράδεισος

Άρης Πηγών-Πανιώνιος Ξεριά

Comments are closed.

LIVESCORES
ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ
180
PSARAKI
hair
sarris